Hava Modelleri, Diyagramlar ve Radar için tıklayınız

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÜNCEL HAVA DURUMU BÜLTENİ
YAĞMUR VE ARDINDAN SOĞUK HAVA GELİYOR!.. 

Yarından itibaren yurdumuzun batı kesimleri önce lodos fırtınası, ardından kuvvetli yağmur ve kuzeybatı kesimleri kuzeyli rüzgarlarla birlikte soğuk havanın etkisi altına giriyor.

Salı günü sabah saatlerinden itibaren kuvvetlenecek lodos rüzgarı, batı kesimlerde (Trakya'nın batısı ve kıyı Ege) , özellikle Çanakkale civarlarında şiddetli yağışlara sebebiyet verecek.

Öğleden sonra İstanbul'a kadar ilerleyecek etkili yağışlar, çarşamba sabah saatlerine kadar aralıklarla devam edecek. İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren sıcaklıklar da hızla düşecek. Yarın gün içerisinde 18-19 derecelere çıkacak sıcaklıklar, akşam saatlerinde tek haneli değerlere kadar yaklaşık 10 derece civarında düşmüş olacak. Çarşamba günü de tek haneli değerlerle soğuk hava sürecek. Hatta sonrasında birkaç derece artsa da hafta sonuna kadar soğuklar sürecek.

İzmir ve Ankara'da da benzer koşullar hakim ancak etkili soğuma kuzeybatı kesimlerle sınırlı kalacak. 


resim

Forum Atmosfer, saatlik, günlük, 5 günlük hava durumu, bildirim ve uyarı özellikli yepyeni Android uygulamamız Google Playstore'da yayında.Yükleyebilirsiniz.   
Link:

https://play.google.com/store/apps/detai...umatmosfer

Forum Atmosfer sosyal medya hesaplarımızı @forumatmosfer etiketiyle takip edebilirsiniz :
Facebook / İnstagram /twitter /youtube 
@forumatmosfer 

Forum ana sayfasını görüntülemek, güncel tahminleri, model güncellemelerini ve diğer konulardaki son yorumları görmek veya yorumlarınızla katılmak için tıklayınız :
http://www.forumatmosfer.com 


Bu konu, gönderilen bildirim dışında diğer yorumlara kapalıdır.
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
9 Beğen 1 Muhteşem
.
İstanbul'da 20 derece civarındaki sıcaklıklarla yaşanan bahar koşulları, çarşamba gününden itibaren rüzgarın poyraza dönmesiyle ve sıcaklıkların birkaç derece düşüşüyle hafta boyunca biraz da olsa sekteye uğrayacak.

Gelecek hafta ortasına kadar yağış ihtimali görünmüyor. Güneşli ve 14-15 derecelerdeki sıcaklıklarla, durağan havalar ayın 27-28'ine kadar devam edecek gibi görünüyor. Bu tarihlerden sonra, ayın son günleri büyük ihtimalle etkili bir soğuk ve yağışlı havayla geçebilir.
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 1 Muhteşem
.
İstanbul'da önümüzdeki hafta ortasından itibaren, gelecek hafta sonuna kadar zaman zaman fırtına boyutuna ulaşması muhtemel poyraz fırtınası beklentisi var. Yağış ihtimalleri zayıf olsa da, hafta ortasından itibaren kuvvetli rüzgarla birlikte soğuk da etkili olacak gibi görünüyor. İç ve doğu bölgelere ise hafta ortasından itibaren kar geliyor. Sıcaklık dalgalanmalarıyla geçecek, hastalık havasının hüküm süreceği bu bahar haftasında tedbirli olunuz...
Bu gönderiye 12 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 6 Muhteşem
.
Uzun süredir mevsim normallerinin üzerinde giden sıcaklıklar, yarından (cuma) itibaren 4-5 derece azalarak gerçek sonbahar değerlerinde seyredecek yaklaşık bir 10 gün kadar. Batı kesimlerde yarın yağış da var. İzmir'de cuma, İstanbul'da cumartesi yağmur ihtimali daha fazla. Aralık ayı ilk hafta, en azından iç kesimlere kar bırakabilecek sert bir sistem gelebilir.
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 4 Muhteşem
.
İstanbul'da bu hafta hava genelde çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu. Pazartesi-salı 17-18 C, çarşamba 13-14 C, perşembe-cuma lodosla sıcaklıklar tekrar artıyor. Cuma kuvvetli lodos ve etkili yağışlar görülebilir. Ege ve Akdeniz'de ise yarın(pazartesi) kuvvetli yağış ve sel tehlikesi var.
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 2 Muhteşem
.
Yurdun batı ve iç kesimleri hafta sonu yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Yağışlar kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Soğuklar cılız kaldığı için İstanbul'da yağışlar yağmur, yükseklerde zaman zaman en fazla karla karışık yağmur şeklinde olacak. Bu sistemde kar beklentimiz yok, rüzgarlı, soğuk ve aralıklı yağmurlu normal bir kış sistemi. Hafta sonu 5-6 derecelerdeki sıcaklık, pazartesi-salı birkaç derece artacak ancak yağışlı havalar devam edecek.

Ankara'da pazar günü kar ihtimali yüksek.

 İzmir de hafta sonu 9-10 derecelerde ama etkili bir yağış ihtimali yok.

Trabzon 9-10 derecelerde zaman zaman yağmurlu bir hafta geçirecek. Gelecek hafta sonu doğu Karadeniz'e kar ihtimali var.

Batı bölgeler ve İstanbul için bir sonraki kar ihtimali 2-3 ocak (haftaya perşembe-cuma) tarihlerinde görünüyor ancak o sistemde de sıcaklıklar kar için sınırda kalacak gibi duruyor şimdilik. Değişikliklerde bilgilendireceğiz.

️Ocak ayının geri kalanının da zaman zaman soğuk ataklarla ve aksiyonlu geçmesi bekleniyor.
Bu gönderiye 11 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 5 Muhteşem
.
İstanbul'da cmt. sıcaklıklar 7-8 derece,pazar karayelle birlikte daha da soğuk.Pzt-salı ise hem İstanbul'a, hem de Ege ve Akdeniz'e kuvvetli yağışlar geliyor.

Soğuk salınım cılız kaldığı için Pzt.-salı İstanbul'da zaman zaman fırtına şeklini alacak kuvvetli poyraz, yağmur ve 5-6 derecelerde sıcaklıklar görülecekken, iç Ege ve iç Anadolu'da ise kar var. Ankara da kar yağışından nasiplenecek gibi görünüyor. İzmir, Antalya ise hafta başında kuvvetli yağmurlu. Orta ve doğu Karadeniz'de ise çarş. - perş yağmur var. Haftaya da yüksekleri hariç kar yok. 

Bu sistemden yaklaşık bir 10 gün sonra, daha etkili, kuvvetli soğuklar ve beraberinde kar getirebilir.
Bu gönderiye 11 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 4 Muhteşem 3 İnanılmaz
.
Bugün Marmara'nın doğusu, iç ve doğu bölgeler orta kuvvette kar yağışlı. İstanbul'un yüksek semtlerinde kky, yağış kuvvetli olduğu zamanlarda kar atabilir. Sahil kesimlerde kar yok maalesef. 

 23 Ocak Perşembe akşamı yine aynı bölgelere ilaveten Karadeniz kıyılarına da kar geliyor. Özellikle doğu Karadeniz'de etkili kar yağışları görülebilir.

#İstanbul'da yine benzer bir durum oluşacak. Hatta sistem biraz doğuladığı için yağış sıkıntısı da olacak Çoğunlukla kuru soğuk olacak. Kıyılarda tutabilecek etkili bir kar yağışı görünmüyor maalesef. En azından şu an görünen şubat ikinci haftaya kadar.
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
7 Beğen
.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi