Hava Modelleri, Diyagramlar ve Radar için tıklayınız

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÜNCEL HAVA DURUMU UYARI BİLDİRİMLERİ
YAĞMUR VE ARDINDAN SOĞUK HAVA GELİYOR!.. 

Yarından itibaren yurdumuzun batı kesimleri önce lodos fırtınası, ardından kuvvetli yağmur ve kuzeybatı kesimleri kuzeyli rüzgarlarla birlikte soğuk havanın etkisi altına giriyor.

Salı günü sabah saatlerinden itibaren kuvvetlenecek lodos rüzgarı, batı kesimlerde (Trakya'nın batısı ve kıyı Ege) , özellikle Çanakkale civarlarında şiddetli yağışlara sebebiyet verecek.

Öğleden sonra İstanbul'a kadar ilerleyecek etkili yağışlar, çarşamba sabah saatlerine kadar aralıklarla devam edecek. İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren sıcaklıklar da hızla düşecek. Yarın gün içerisinde 18-19 derecelere çıkacak sıcaklıklar, akşam saatlerinde tek haneli değerlere kadar yaklaşık 10 derece civarında düşmüş olacak. Çarşamba günü de tek haneli değerlerle soğuk hava sürecek. Hatta sonrasında birkaç derece artsa da hafta sonuna kadar soğuklar sürecek.

İzmir ve Ankara'da da benzer koşullar hakim ancak etkili soğuma kuzeybatı kesimlerle sınırlı kalacak. 


resim

Forum Atmosfer, saatlik, günlük, 5 günlük hava durumu, bildirim ve uyarı özellikli yepyeni Android uygulamamız Google Playstore'da yayında.Yükleyebilirsiniz.   
Link:

https://play.google.com/store/apps/detai...umatmosfer

Forum Atmosfer sosyal medya hesaplarımızı @forumatmosfer etiketiyle takip edebilirsiniz :
Facebook / İnstagram /twitter /youtube 
@forumatmosfer 

Forum ana sayfasını görüntülemek, güncel tahminleri, model güncellemelerini ve diğer konulardaki son yorumları görmek veya yorumlarınızla katılmak için tıklayınız :
http://www.forumatmosfer.com 


Bu konu, gönderilen bildirim dışında diğer yorumlara kapalıdır.
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
9 Beğen 1 Muhteşem
.
İstanbul'da 20 derece civarındaki sıcaklıklarla yaşanan bahar koşulları, çarşamba gününden itibaren rüzgarın poyraza dönmesiyle ve sıcaklıkların birkaç derece düşüşüyle hafta boyunca biraz da olsa sekteye uğrayacak.

Gelecek hafta ortasına kadar yağış ihtimali görünmüyor. Güneşli ve 14-15 derecelerdeki sıcaklıklarla, durağan havalar ayın 27-28'ine kadar devam edecek gibi görünüyor. Bu tarihlerden sonra, ayın son günleri büyük ihtimalle etkili bir soğuk ve yağışlı havayla geçebilir.
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 1 Muhteşem
.
İstanbul'da önümüzdeki hafta ortasından itibaren, gelecek hafta sonuna kadar zaman zaman fırtına boyutuna ulaşması muhtemel poyraz fırtınası beklentisi var. Yağış ihtimalleri zayıf olsa da, hafta ortasından itibaren kuvvetli rüzgarla birlikte soğuk da etkili olacak gibi görünüyor. İç ve doğu bölgelere ise hafta ortasından itibaren kar geliyor. Sıcaklık dalgalanmalarıyla geçecek, hastalık havasının hüküm süreceği bu bahar haftasında tedbirli olunuz...
Bu gönderiye 12 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 6 Muhteşem
.
Uzun süredir mevsim normallerinin üzerinde giden sıcaklıklar, yarından (cuma) itibaren 4-5 derece azalarak gerçek sonbahar değerlerinde seyredecek yaklaşık bir 10 gün kadar. Batı kesimlerde yarın yağış da var. İzmir'de cuma, İstanbul'da cumartesi yağmur ihtimali daha fazla. Aralık ayı ilk hafta, en azından iç kesimlere kar bırakabilecek sert bir sistem gelebilir.
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 4 Muhteşem
.
İstanbul'da bu hafta hava genelde çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu. Pazartesi-salı 17-18 C, çarşamba 13-14 C, perşembe-cuma lodosla sıcaklıklar tekrar artıyor. Cuma kuvvetli lodos ve etkili yağışlar görülebilir. Ege ve Akdeniz'de ise yarın(pazartesi) kuvvetli yağış ve sel tehlikesi var.
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 2 Muhteşem
.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi