HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Anket Başlığı: SON 15 YILDA HATIRI SAYILAN SİSTEMİNİZ
2004 - Ocak - Şubat
2005 - Şubat
2006 - Ocak
2008 - Şubat
2010 - Ocak
2012 - Ocak
2013 - Ocak
2015 - Şubat
2016 - Ocak(Yılbaşı)
2017 - Ocak
[Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SON 15 YILDA HATIRI SAYILAN SİSTEMİNİZ?
Arkadaşlar bir anket de özlem dolu yıllar için gelsin. Sahi siz son 15 yıl içinde hangi kışın aklınızda yer ettiğini düşünüyorsunuz?
Anlıyorum
(03-01-2018, Saat: 23:10)Buluttanadam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bir anket de özlem dolu yıllar için gelsin. Sahi siz son 15 yıl içinde hangi kışın aklınızda yer ettiğini düşünüyorsunuz?

İstanbul için sanırım bu anket?
                                    İlim kendin bilmektir.
22 ocak 2006 yı unutamam
Pembe hava'ya sevdalı
2004 yılı... O zaman küçüktüm. Çamlarımız tamamen buz tutmuştu, rüzgarın uğultusu camdan ve kapıdan geliyordu. Elektrikler kesikti. Bunun için benim favorim.
(03-01-2018, Saat: 23:19)Harun74 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(03-01-2018, Saat: 23:10)Buluttanadam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bir anket de özlem dolu yıllar için gelsin. Sahi siz son 15 yıl içinde hangi kışın aklınızda yer ettiğini düşünüyorsunuz?

İstanbul için sanırım bu anket?

Öyle de diyebiliriz. Mesela 2009'da bol yağış aldık ama kar namına bir şey görmedik. 2007 ve 2014 çok kötüydü onları da eklemedim haliyle. İstanbul ve çevresi diyelim Smile
Anlıyorum
2017- 6 Ocak - 11 Ocak sistemini tam kafayla yaşadığım için benim için bir efsanedir Smile
GELOOOOOO
2004 Ocak-Şubat sistemlerinin eşi benzeri yok bence,15 yılda bir gelebilecek iki muhteşem ötesi sistemin tek kışta gelmesi mucize.Hayatım boyunc gördüğüm en yoğun kar yağışını 2004 Ocak sisteminde gördüm.Bilen bilir ben İmranlılıyım(Sivas),Türkiye'de kışın en sert yaşandığı 2-3 yerden biridir benim memleket. sistemden bir gün sonra dedemle konuştuğumda ''köyde bile böyle bir boran görmedim'' sözü bile her şeyi özetler nitelikte.Kaldı ki kendisi köyde 3-4 metre kar yağdığı zamanları yaşamış.
.
2004 ocak 21 ve şubat 12 2 güçlü Karayel ve ab li sistemler Harikaydı. Bu kış keşke sadece birtanesi gelse de yaşamayanlar ne demek istediğimi anlasa. Sad Boğaz köprüsünün halatı kopmuştu fırtına nedeni ile. Topkapı’da da tır sürüklenmişti. İstanbul-Edirne yönü Mahmutbey gişelerden itibaren 2 gün trafiğe kapanmıştı. Çoğu kişi İkitelli yönünde arabaları otoban kenarına bırakarak gitmişti. Ah günler ah içim yanıyor o kış ve o sistemler gibi ömrümde 1 kez daha görsem keşke.. Sad
Bir de 2004 sisteminde gözümde kalan çok kısa bir anektod var,amcamlar bizdeydi ve elektrik yoktu.fırtınada çöp konteynırı bir kaç metre sürüklenmişti,gökyüzü kıpkırmızıydı ve rüzgar sürekli ıslık çalıyordu.
.
(03-01-2018, Saat: 23:40)Hakan Solbudak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir de 2004 sisteminde gözümde kalan çok kısa bir anektod var,amcamlar bizdeydi ve elektrik yoktu.fırtınada çöp konteynırı bir kaç metre sürüklenmişti,gökyüzü kıpkırmızıydı ve rüzgar sürekli ıslık çalıyordu.

Ah Hakan’ım ah ne sistemlerdi. Elektrikler kesikti çoğu yerde sanırım. O fırtınaya elektrik mi dayanır.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi