HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ..
  • 9
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2016 SONBAHAR MEVSİMLİK HAVA TAHMİNİ
2016 SONBAHAR MEVSİMLİK HAVA TAHMİNİ

Yaz mevsimini yasadığımız şu günlerde yavaştan sonbahar kış mevsimi mevsimlik tahminleri ilk verileride çıkmaya başladı.Bu başlıkta mevsimlik tahminler güncellendikçe yayınlayacağım.Dilerse forumdaki moderatör ve admin arkadaşlarımda veri paylaşabilirler. Smile
NCEP ve NOA ORTAK MODELİ (SONBAHAR TAHMİNİ)

resim

Mevsim normallerinin biraz üzerinde bir sonbahar olacağını ve Sibirya bölgesinin erken uyanacağı ve sonbahardan itibaren soğukların yönünün önce avrupa ve sonra Türkiye olacağını öngörmüşler.

ENSEMBLE UZUN VADELİ MEVSİMLİK TAHMİNİ (EYLÜL-EKİM-KASIM)

resim

Sonbahar mevsiminin mevsim normalleri altında olacağını öngörmüşler.

JAMSTEC 2016-2017 KIŞ TAHMİNİ

resim

resim

2016-2017 Kış mevsiminin mevsim normallerinin altında soğuk bir kış yağışın ise mevsim normallerinin altında kurak bir kış öngörmüşler.vade henüz uzun olduğu için yağış durumunun değişeceğini umuyorum. Smile
Accu sonbahar tahmini ni ne zaman açıklanir bilen varmı ?
(02-07-2016, Saat: 22:33)Emre Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Accu sonbahar tahmini ni ne zaman açıklanir bilen varmı ?

15 ağustos ve sonrasi yayınlanır büyük bir ihtimalle :-)
Rus WMC Ağustos-Eylül-Ekim mevsimlik tahmin

resim

resim

Rus WMC modeli ağustos,eylül,ekim aylarının mevsim normallerinde sıcaklık ve mevsim normallerinde yağış öngörmüşler Smile
DJF MODELİ 2016-2017 KIŞ MEVSİMİ TAHMİNİ

resim

resim

Ülkenin batısı için mevsim normallerinin biraz üstü sıcaklık iç ve doğu bölgelerinin mevsim normallerinde sıcaklık yağış bakımından ise ülkenin batısında mevsim normalleri üzeri doğusunda mevsim normallerinin altında iç bölgelerde ise normallerde bir kış öngörmüşler.
Gruba yeni geldim ama grupta kimse yok sanırım ?
@Tuğba ayrıca qbonun negatife meyletmesi de önemli bildiğimiz üzere la nina ya giriyoruz bu yıl.. Qbo nun değişmemesi aynı yolda devam etmesiyle birlikte seneye özellikle 5.faz olmak üzere mjo 5-6. Fazlar arası gidip gelmeye başlayacak bu İngiltere İskandinavya arasında blokaj demek oluyor ki la nina da sibirya aktif olacaktır bu etkenlerle gelebilecek sistemler uzun vadeli olabilecek anlamına geliyor. Bu yıl kış kasımda başlayabilir ayrıca Wink
zaman yaklaştıkça umarım hem daha net hem daha bizi mutlu eden tahminler gelir, gerçi hep yazdım ama geçen kış öncesi neler bekleniyordu neler oldu. Zaman varken gelen bilgilere ne çok sevinmek ne çok üzülmek lazım
(18-07-2016, Saat: 13:04)snow394 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 2017 Kışı Tahminim: 2017 kışı Marmara Bölgesinde bol karlı geçecek.. Eylül ayı Marmara'da Akdeniz Bölgesinde Güneydoğu Anadolu bölgesinde sıcak geçecek fakat ekim ayında İstanbul'da sıcaklıklar düşecek .. Kasım ayında Marmara Bölgesi Doğu Anadolu Bölgesi İç Anadolu Bölgesinde bol kar yağışları bekliyorum  Fakat Marmara'ya Kasımın 2.veya 3.haftası kar gelebilir kesin değil fakat kasım ayı soğuk geçecek  Doğu Anadolu'da ekim ayının sonlarında ilk kar düşecek diyee tahmin ediyorum  ama çok erken tahmin yaptım inşallah böyle olur .... 2006 veya 2012 kışına benzeyecek gibi olacak

Söylediklerinizi destekleyecek verileriniz neler?
Sonbahar tahminimi yayınladım  işte = 2016 Sonbaharda Marmara Bölgesi Ilık Geçecek Bazen Yağmurluda olabilir bazen de karlı olabilir  İstanbul'da ilk kar yağışı Sonbaharda düşecektir 10 eylül de bir sistem var inşallah gelicek o zaman İstanbul da kar yağışı başlamış olacak 10 eylülde   İstanbulda kar yağışı bekliyorum %100 kesindir saat 11 de kar yağışı başlamış olacak.

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ..
  • 9
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2016 YAZ MEVSİMLİK HAVA TAHMİNİ Tuğba 3 4,553 31-07-2016, Saat: 16:13
Son Yorum: Tuğba