HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ..
  • 91
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karadeniz Bölgesi Hava Tahmini
Karadeniz Bölgesi'nde bu gece saatlerinden itibaren yağışlı hava bekleniyor. Batı Karadeniz'den giriş yapacak bu yağışlı hava, bölge geneline Salı akşam saatlerine doğru yayılmaya başlayacak. Çarşamba günü Karadeniz sahilleri ve Orta Karadeniz'de yerel kuvvetli yağışlarla karşılaşılabilir. Bu 3 günlük(Salı, Çarşamba ve Perşembe) periyotta bölge geneli güzel yağış yakalayabilir.

7 Ekim 2015 tarihi yağış haritası:

resim

Salı gece saatleri:

resim

Yağışlı ve serin hava ile birlikte, bölge genelinde sıcaklıklarda 4-6 derece düşmeler görülebilir. Kısa süreli kış provası başlıyor...
Anlıyorum
YAĞIŞLI BİR HAFTAYA GİRİŞ!

Hafta sonunu bulutlu bir havayla karşılayan Karadeniz bölgesi, yarın(pazar) öğle saatlerinden itibaren yağışlı hava etkisi altına girmeye başlayacak. Marmara üzerinden yarın öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'e ulaşacak yağışlı hava, pazartesi günü bölge geneline yayılmaya başlayacak. Ilıman ve serin bir havanın hakim olduğu bölgede, yağışlı havayla birlikte sıcaklıklarda 2-4 derece düşmeler yaşanabilir. Hafta ortasına doğru ise hissedilir derece düşüşler gözlenebilir.

Pazar sabah saatleri sıcaklık haritası:

resim

Fotoğraf: Şebinkarahisar/Giresun. Sirrüs bulutları semada...

resim
Anlıyorum
PARÇALI VE AZ BULUTLU BİR HAFTA SONUNA GİRİŞ...

Karadeniz bölge genelinde hafta sonu herhangi bir yağış beklenmiyor. Hafta ortasına doğru Batı Karadeniz'den başlamak üzere bölge geneli yağışlı havanın etkisine girebilir...
Anlıyorum
BATI KARADENİZ'DE YAĞIŞLI HAVANIN FRAGMANI!

Bugün(çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'de hafif yağmur geçişleri görülebilir. Akşam saatlerinden itibaren bölgede etkisini artıracak yağış, perşembe sabah saatlerine doğru kısa süreliğine ara verecek. Karadeniz bölge geneli ise perşembe gününden itibaren serin ve yağışlı havanın etkisini bir hayli hissedecek...
Anlıyorum
SERİN VE YAĞIŞLI BİR HAFTA SONU...

Batı ve Orta Karadeniz'de devam eden yerel yağışlar, yarın(cuma) sabah saatlerinde Karadeniz bölge geneline yayıldıktan sonra kısa süreliğine ara verecek ancak yerel yağış geçişleri gün içinde görülebilir. Yarın gece saatlerinden itibaren doğal afetlere(sel, yıldırım vb.) yol açabilecek kuvvetli yağışların bölgede yavaş yavaş etkisini göstermesi muhtemel. Asıl atraksiyonların bölgede hafta sonu şiddetini artırması kuvvetle muhtemel gözüküyor. Hafta sonuna girişte, sıcaklıklarda bölge genelinde 4-6 derece düşmeler yaşanabilir.

Yarın sabah saatleri:

resim
Anlıyorum
DOĞU KARADENİZ'DE KUVVETLİ YAĞIŞ!

Bugün(salı) orta kuvvet yağış geçişlerinin görüldüğü Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde, yağışların geceden sabahın ilk saatlerine kadar ara vermesi öngörülüyor. Yarın sabah saatlerinde itibaren Karadeniz bölge genelinde tekrardan kendini gösterecek yağış, öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz bölgesinde şiddetini arttıracak. Ciddi derecede doğal afete sebep olabilecek yağışlara karşı dikkatli olunmalı. Yarın, Doğu Karadeniz sahil kesiminde kuvvetli yağmur beklenirken, iç kesimlerin yüksek yerleşim yerlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Yarın akşam saatleri:

resim
Anlıyorum
Karabük'te hava tam kar havası ama sıcaklık çok yüksek, 12 derece civarı. Bulutlar tam kuzeyden geliyor ve yağış yüklü ama soğuk değil.
                                    İlim kendin bilmektir.
Modellere bakılırsa soğuk salınımlar doğu karadenizi etkilemeye devam edecek gibi. Böyle giderse heyelan haberleri gelebilir.
                                    İlim kendin bilmektir.
resim
Anlıyorum
PARÇALI VE ÇOK BULUTLU BİR HAFTAYA GİRİŞ...

Karadeniz bölge geneli pazartesi gününe parçalı ve yer yer çok bulutlu bir havayla giriş yapacak. Pazartesi(yarın) akşam saatlerinden itibaren salı gününe geçişte Kırım üzerinden giriş yapacak soğuk havayla birlikte sıcaklıklarda 4-6 derece düşmeler görülebilir. Salı günü soğuk hava beraberinde yağışı getirecek. Salı günü Karadeniz bölgesinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur gözlenebilir. Pazartesi gününü Salı gününe bağlayan gece Batı Karadeniz'den başlayacak yağışın; sabah saatleri itibariyle Doğu Karadeniz'e doğru ilerlemesi ve Batı Karadeniz'de etkisini yitirmesi öngörülmektedir.

resim
Anlıyorum

•  Önceki
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ..
  • 91
  • Sonraki 

Hızlı Menü: