HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 196
  • 197
  • 198(current)
  • 199
  • 200
  • ..
  • 202
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 7 Oy - Ortalama: 4.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6-11 OCAK 2017 HGS SİSTEMİ
Bir Gaziosmanpaşalı olarak Orçun Bey'e katılıyorum. Apartmanımızın bahçesi hala bembeyaz Smile
Evet Arkadaşlar,bizler de unutulmaz anılar bırakan son yılların en güzel sistemini geride bıraktık.Forumatmosfer ailesi olarak nefis bir arşive sahip olduk.Başlığı kapatırken,her şeyin başladığı o günle noktalayalım,ve biz kar delilerini mutlu edecek yeni sistemler peşinde koşmaya devam edelim.İşte Uzun süre beklediğimiz,O eski kışlarda ki gibi günlerin başladığı 7 ocak sabahı İstanbul'un bir ucundan diğer ucu...Seni unutmayacağız HGS Smile

''GULYABANİ VARDIR''
Sistemle alakalı değerlendirme yapamadım. Kısa değerlendirme yapayım bende. Bu sistem bencede tüm İstanbul için efsanedir. İstanbul'da bu miktarda kar yağdığını en son ne Zaman gördük bir düşünün derim. 2004 yılında 2 tane efsane sistem yaşadık. Ama kar miktarı ve sistem süresi olarak bu sistem daha iyidi 2004 ün fırtınası meşhurdu o ayrı tabi bende 2004 ü geride bırakan bir sistem yaşadığımızı düşünüyorum. Rüya gibiydi gerçekten Allah'a şükürler olsun ki bu günleri gördük. Tahmin olarak değilde şimdiye kadar ki tecrübelerime ve hislerime dayanarak bu yıl buna benzer bir sistem daha alabiliriz diyerek yazımı bitiriyorum. Sevgiler..
Cevizli minibüs yolu.
1080p izlemenizi tavsiye ederim...

Forum Atmosfer

https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
Unutmadık unutmayacağız.. Ağızlarımızda tat bırakan, bir günde 40 cm örtü oluşturan, uzun zamandan sonra oh be dediğimiz bir sistemdi.
Yağmaz yağmaz
Her zaman anacağız...
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 2 Muhteşem
Anlıyorum
Üzerinden henüz bir yıl geçmesine ve hafızalar yeterince taze olmasına rağmen şimdiden bir çok yerde bu sistemi ilk hangi model gördü tartışmaları sürüp gidiyor. Aslında bu başlığın ilk yorumuna modellerin değerlendirmesini de eklemiştik Cem abinin isteğiyle ama yine de birçokları için ikna edici olmamış. Sistemi ilk ukmo gördü. Bu söylememize 21 Aralık'taki gfs modeli aksi örnek gösteriliyor ancak ne o sinoptik gibi geldi sistem, ne de diğer senaryolar ve diyagram ona uydu. Gfs'nin her gün ileri vadeye gösterdiği alalade senaryolardan biriydi. 30 ya da 31 Aralık'ta ilk ukmo görmüştü sistemi hatta o sabah ukmo başlığına da yazmıştım bunu CRB sistemi o günlerde can çekişirken Smile Aynı günün akşamı ecmwf de vermeye başlamıştı sanırım.
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 4 Muhteşem
Bu sistem kalıcı olarak GFS'nin radarına 30 Aralık cuma günü girdi. Hiç unutmam. Eşimin bir akrabasının evinde yıl başı yemeği yiyorduk. (Gerçi tarihe bakarsanız yıl sonu yemeği Smile ) Telefondan akşam güncellemesini görünce heyecan sardı sardı.. Cumartesi sabaha kadar arkadaşlarla yazıştık. Gece güncellemesi ve cumartesi sabah güncellemesinde de istikrarını koruyunca galiba artık tamam dedik.. Sistemin geldiği 6 Ocak cuma günü sabahı hava çok sıcaktı. Önce yağmur başladı sonra neredeyse 2-2,5 saat içinde sıcaklık 15 derece birden düştü. Saat 6 gibi buz yağmaya başladı ve daha sonra karar döndü.. O gün hep dışarıdaydım. Sistemin başlangıç anını yakalamak için.. İlk buz parçaları düşmeye başladığındaki heyecanımı unutmam imkansız.. Bu kadar güzel duyguları yaşatan çok nadir sistemler aldık son zamanlarda.. O da sonuncusu belki de en güzeliydi.. İnşallah bu sene aynı heyecanı daha fazla karla tekrar yaşarız..
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 4 Muhteşem
Yağmaz yağmaz
Ne zaman canım sıkılsa şu başlığı okuyorum. Sıkılmadan 1. sayfadan 200. sayfaya kadar okuyabilirim. Şu başlık içerisinde çok güzel anılar barındırıyor. Fotoğraflar ise ayrı bir şey..

Bu da benim 7 Ocak 2017 günü Ortaköy'de çektiğim bir fotoğraf.

resim
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 4 Muhteşem 1 Hahaha
Mühendislik, gelişimdir.
Hahahaha Ozan’la Yıldız Parkı’na gittiğimiz gün. Kar öyle güzel modifiye etmiş ki arabayı takdiri hak ediyor Smile Gülsem de içim cız ediyor...
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Muhteşem 1 Hahaha
Anlıyorum

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 196
  • 197
  • 198(current)
  • 199
  • 200
  • ..
  • 202
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  25-29 OCAK 2017 Deep Impact Sistemi - FORUM ATMOSFER Orçun Bostancı 572 193,922 30-12-2020, Saat: 00:25
Son Yorum: Şerif Burhaneddin Çatalkaya
  11-16 ŞUBAT 2017 YETİ'm SİSTEMİ Serkan Sezenoğlu 161 70,388 16-02-2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Serkan Sezenoğlu
  28-31 ARALIK 2016 CRB SİSTEMİ - FORUM ATMOSFER Serkan Sezenoğlu 754 229,589 01-01-2017, Saat: 15:15
Son Yorum: Cem Rıdvan BAŞ

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi