HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2018 İLKBAHAR MEVSİMLİK TAHMİNİ
Information 
2017 Kış tahmininini kısmen isabetli yaptığını düşündüğüm accuweather ilkbahar tahminini yayınladı.

resim

Öncelikle ülkemiz için yazan haber pek iyi değil. haritada yazanları açıklar isek; ülkemize kuraklık endişesi yazılmış, Yunanistan ve balkanlara sel riski , Doğu avrupa için şiddetli fırtınalar, rusya için ılık sıcak, ispayanın doğusu itayanın batısı ve fransanın güneyi için kuru ve sıcak ,ingiltere ve kuzeybatı avrupa için ise kurak dönemler yazılı

Ülkemizi avrupada görmedikleri için ülkemiz adına ayrı bir parantez asya tahmininde detaylıca yazılacaktır.

Özet geçmek gerekirse balkanlarda ve yunanistada haritada gördüğünüz üzere sele neden olan fırtınalar oluşabilir ayrıca orta avrupada ve baltık ülkelerinde güçlü rüzgarlara bağlı şiddetli fırtınalar (ağaçları yerinden söküp çatıları uçuracak düzeyde) olabilir. Bu periyot nisan ayı sonu mayıs ortasina kadar daha etkili  olabilir. Genel olarak rusya ukranya berlin hattı çok güçlü fırtınalara gebe.Balkanların karsız bir kış geçirdi ancak bunun karşılığı şiddetli yağışların olduğu bir ilkbahar olacak. Budampeste Atina hattina dikkat, Ilık ve sıcak hava yağışlar ile birleşip dağlarda karların erken ve hizli erimesine ve sel riskinin dahada artmasına neden oalcak. Fransada ise yağışsız nispeteden kurak bir bahar bekleniyor. Guney bolgesi yaz benzeri sicakliklar gorup tarim acisindan sikinti yaratabilir

Buradan benim gördüğüm kurak bir bahar ve buna eşlik eden güçlü dolu - sağanak gibi hadiseler oluşabilir. Asya tahmininde ülkemize daha detaylı inceleyeceklerdir. benden elimden geldiğince bıuraya aktaracağım.
Balkanların bol yağışlı olması iyi değil mi Ümit hocam Batı Karadeniz felan iyi yararlanır?
Allah-u Azimüşşan
Bu tahminde ulkemize paragraf acilmadigi icin beklenti ne kestimek zor ancak kuraklik ihtimali yazilmasi bu yagislarin kuzey-guney yani macaristan yunanistan hattinda beklendigini yazmis , bize etkisi bati anadolu yani trakya ve kiyi ege olabilir en iyi ihtimalle. Tabi bu şuan benim varsayimim asya tahmini cikinca daha detayli analiz edebiliriz.

Genel beklenti iyi degil kurak ve ardindan gelen sert firtinali bir ilkbahar avrupayi bekliyor
Tabii Asya tahmininde daha detaylı açıklanacak olsa da ben Batı yada Kuzeybatı bölgelerimizin mutlaka etkileneceğini düşünüyorum Flood Threat uyarısından.Bahar yağmurları cephe yağmurları gibi değildir,trof ve yukarı seviye alçaklarının yaklaşması bile aksiyon yapar.Marmara bölgesi de uyarının kapsama alanına dahildir diye düşünüyorum konum itibariyle.
accu  Asya tahmini yayinlandimi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2019 İLKBAHAR TAHMİNİ Serkan Sezenoğlu 7 5,819 17-02-2019, Saat: 16:48
Son Yorum: Cem Rıdvan BAŞ
  2019 KIŞ TAHMİNİ Serkan Sezenoğlu 144 96,498 14-12-2018, Saat: 23:57
Son Yorum: Batuhan Özer
  2018-2019 SONBAHAR - KIŞ TAHMİNİ Serkan Sezenoğlu 140 101,862 11-10-2018, Saat: 11:39
Son Yorum: Yusuf Eski
  2018 YAZ MEVSİMLİK HAVA TAHMİNİ Serkan Sezenoğlu 10 7,305 26-05-2018, Saat: 08:06
Son Yorum: TC Tayfun Akcadag
  2017-2018 KIŞ MEVSİMLİK HAVA TAHMİNİ Orçun Bostancı 16 13,992 24-11-2017, Saat: 10:31
Son Yorum: Ümit

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi