HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1783
  • 1784
  • 1785(current)
  • 1786
  • 1787
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
24 Temmuz Çarşamba özellikle sabah saatlerinde İstanbul'da etkili sağanak yağış bekleniyor.
resim
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen
Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır.
Son tahminlere göre çarşamba günü için etkili yağış ihtimali oldukça azalmış durumda.Bu arada bahsettiğim serinleme gerçekleşiyor temmuz son günlerinde.Ağustos ayı da pek parlak başlamıyor bu da zaten beklediğim bir durumdu.Sizden ricam sosyal medyada oradan buradan kovulan bir şaklaban var,şimdiden efsane kış vaadetmiş ve ne yazıktır ki bizim burada yaptığımız tahminlerden fazla hit almış.Herkes dalga geçiyor kendisiyle,erkenci kış (erkenci kuş dizisine ithafen)  vs ama  tüm amatör meteoroglarında bunca yıldır verdiği emeğe tabiri caize üstüne işiyor.Neymiş kutuplar eriyormuş...Kutuplar her sene yaz aylarında erir zaten.Buradan yola çıkıp 3-4 ne olduğunu bile bilmediğine inandığım popüler bilimsel terim kullanarak falcılık yapıyor.polar vortex,split bölünme, kasıp kasıp duruyor.Bu tarz şaklabanları takip etmeyin,buradaki tahmincilerin ruhuna bir  Fatiha okuyun...En azından sevaba girersiniz..
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 3 Muhteşem
''GULYABANİ VARDIR''
O şarlatan geçen senede piyasaya çıkmıştı split klima gibi üflüyordu sık sık Big Grin
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 3 Hahaha
Ağzı olan konuşuyor tipi birisi. Dikkate alınmayacak tip. Etkileşim kasmak için cfs paylaşıyor. Arada arkadaşlar Tanrı yok falan diye tweet atıyor. Can sıkıntısı nelere kadir Big Grin
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 5 Hahaha
Anlıyorum
Clickbait yaparak hit almak çok kolaydır. Efsane kış vaad etmek veya şuan yaşanan buzul erimesi ile 2012 yılında gerçekleşen buzul erimesi  aynı ölçüde falan imiş ve bu sefer 2012 de kaçan efsane bu sene bizi vurucak tarzı yazılar dediğim gibi clickbait ve insanlar merak ve heyecan duygusuna kapılıp bakiyorlar. Mevsimine göre tahmin en iyisidir. Benim şu aylarda heyecanla takip ettiğim olaylar orajdir. İstanbul adına konuşursam biraz şanssız bir yer , bir türlü şimşek rotasi veya orajin oluşacağı bir durum olamadi . Kış için tahminler şuanlik birer clickbaitten ibaret. Doğduğumdan beri geçirdiğim en serin temmuz hatta belki ağustosu geçiricem . Bu soğumaya yağışlar eklendi mi güzel aksiyonlar yaşanıyor . Bu aksiyonlarin en yakın tarihte ne zaman olursa olsun İstanbul'u ziyaret etmesini hevesle bekliyorum. Burada yazılan her yağış serinleme oraj tahmini bende heyecan yaratıyor. Bakalım yarin en azından oraj bile olamasa güzel bir serinleme başlar umarım.
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 2 Muhteşem
Yağış ve cephe girişi ile serinleme olacak özellikle bogaz hattı iyi yağış alacak gibi duruyor.

resim

resim
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
7 Beğen 1 Muhteşem
29 Temmuzdan sonra yaz kendisini iyiden iyiye hissetirecek, önümüzdeki 10 gün yağış yok açık bulutsuz bir gökyüzü olacak. Gece sıcaklıkları 29 temmuzdan sonra marmarada adım adım artacak ve ağustos ilk hafta nerdeyse 26lara çıkacak bu yüzden geceler bunaltmaya başlayacak iç anadolu ve iç egede durum daha kötü zira gündüz sıcaklıkları 39 civarını görebilir, 3 temmuzdan sonra konveksiyonel yağışlar göller yöresinde oluşabilir. Marmara da olur mu bekleyeceğiz. İyi haber rüzgarımız poyrazdan devam edecek.
4 Beğen 1 Üzgün 1 Beğenmedim
ECM ye şimdi baktım sabahki tahmini gerçekten özellikle 30-31 temmuz tarihleri ile 1 ağustos tarihi çok sıcak görülüyor umarımki değişir

(25-07-2019, Saat: 10:16)Ümit Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 29 Temmuzdan sonra yaz kendisini iyiden iyiye hissetirecek, önümüzdeki 10 gün yağış yok açık bulutsuz bir gökyüzü olacak. Gece sıcaklıkları 29 temmuzdan sonra marmarada adım adım artacak ve ağustos ilk hafta nerdeyse 26lara çıkacak bu yüzden geceler bunaltmaya başlayacak iç anadolu ve iç egede durum daha kötü zira gündüz sıcaklıkları  39 civarını görebilir, 3 temmuzdan sonra konveksiyonel yağışlar göller yöresinde oluşabilir. Marmara da olur mu bekleyeceğiz. İyi haber rüzgarımız poyrazdan devam edecek.

Kızgınlığım size değil Ümit Bey gelebilecek sıcak havaya, kızgın kumlara uzanmak yerine püfür püfür bir serin havada ağaç altında uyumayı tercih ederim.
2 ay sonra herkese yeniden merhabalar. Ayrıldıktan sonra uzun bir süre foruma girmemiştim. Geçen gün yazılanları okudum. Öncelikle adımı sürekli anan ve yazmaya devam eden Ahmet, Zafer, Ümit, Samet, Kuzey, Tayfun ve özür dileyerek, aklıma gelmeyen diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Ayrılma nedenimi anlatmıştım daha önce. Forumun forumatmosfer'den çıkıp, daha çok serkan atmosfer'e dönmesi beni aşırı rahatsız etmişti. Gerek çeşitli sebeplerden dolayı yazmayan admin arkadaşlarımız, gerekse Zafer'in tartıştığı ; üyelerin ilgisizliği, forumun pasifliği, verilen emeklerin karşılığını alamamamız falan derken iyice soğumuştum bu işten.

Aslında iki yol var. Ya gerçekten admin arkadaşların dolu dolu yazdığını görmek, ya da düşük ihtimalle üyelerin aktifliğini arttırması ve forumun hareketlenmesi. Bu aktifliği görmedikçe, benim de eskisi gibi aktif olmam beklenemez, ki zaten kendimle çelişmiş olurum ayrılma sebebim olarak. Ozan'ın, Ahmet'in, Hakan'ın, Ege'nin, Orçun'un, Doğan'ın, Emre'nin, Mustafa'nın, Fatih'in yazılarını görmek isterim mesela burada.Yazık verdiğimiz bu kadar emeğe, gereksiz küslüklere. Aslında Zafer ve özellikle Ümit'in önderliğinde ve Tayfun'un forumu ayakta tutma çabaları hoşuma gitti okuduğumda. Hatta Zafer'in, Serkan yaşasaydı bu yaz aylarındaki serinliği yine mükemmel bir araştırmayla önümüze sererdi sözü, bu konuyu araştırmama ve sizlere sunmama vesile oldu. Yeterli aktiflik olmazsa da en azından arasıra araştırma yazılarıma devam edebilirim gibi geliyor bana. Çünkü yazmadan, araştırmadan duramıyorum. Hem her zaman dediğim gibi, gelecek nesillere yazılı kaynak bırakmak en büyük emelim. Varsın adminler bile beğenmeye tenezzül etmesin.

Buyrun, müthiş bir emek var. Tablo ve grafiklerin tamamını günlerce uğraşarak ben hazırladım. Yazılar da elbette tamamen bana ait:

http://www.forumatmosfer.com/showthread....4#pid61484
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 8 Muhteşem
.
Buralar sensiz soguk ve yanliz Serkan hocam Smile
Yazini gormek bile buyuk mutluluk , hadi uykucu sirinler uyanin 1,5 ay sonra yaza elvada
5 Beğen 1 Hahaha

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1783
  • 1784
  • 1785(current)
  • 1786
  • 1787
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 14,212 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 37,099 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 48,230 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
25 Ziyaretçi