HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1749
  • 1750
  • 1751(current)
  • 1752
  • 1753
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
Güncel diyagrama göre konuşursak 11 marta kadar ağaclari çiçeklendirmeye yetecek kadar ılık hava var.
Umarım üzerine soğuk hava ayaz gelip dökmez.
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen
(28-02-2019, Saat: 15:15)cemal Reşit Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güncel diyagrama göre konuşursak 11 marta kadar ağaclari çiçeklendirmeye yetecek kadar ılık hava var.
Umarım üzerine soğuk hava ayaz  gelip dökmez.

Bir bahar düşmanı olarak dediğin şey çok zoruma gitti , Big Grin
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Hahaha
Arkadaşlar bu kış en azından aralık 2018 Ocak 2019 ortalarına kadar Istanbul olarak aralıklarla kar yağışı gördük 2017 aralıkta kar yağmadı sadece 24 ocak 2018 tarihinde sanırım kar yağdı daha sonra kocaman şubat ayı boş geçti. Sonrasında 1 mart 2018 gecesi kar yağışı gördük. Yine bu şubat ayında 2 kez kar yağışı olmamasına 5 e günlük soğuk ve yağışlı kütleleri yaşadık. Sonrasında gündüzleri sıcak ancak geceleri soğuk günler oldu. Akabinde 23 şubat sabah saatlerinden itibaren Bakırköy de dahil etkili kar yağışları görüldü. Kar kıyı kesimlerde sıcaklık sorunu yüzünden birikim yapmadı. Ancak yıllardır devam eden ılık şubat döngüsü bir nebze kırılmış oldu.
Doğrudur Şubat mevsim normallerinin üzerinde geçmiş olabilir. Ancak 2018 şubat ayından daha soğuk geçmiştir.

Ben çok yaşadım o nedenle söylüyorum bahar ve yaz serin ve bol yağışlı kış mevsimi soğuk ve yağışlı geçer. Ama şunu bilin uzay çağı olabileceğine inanmıyorum. Sadece İklimde düzelme eğilimi var ama yavaş.
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen
Cumartesi günü Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerine yoğun kar yağışı geliyor.

resim
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 1 Üzgün
.
(28-02-2019, Saat: 21:42)Efe Hüseyin Albayrak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Cumartesi günü Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerine yoğun kar yağışı geliyor.

resim
Hocam kıyı kesim akçaabat a kar yapmazmı bi ihtimal?
Bu gönderiye 1 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen
Kar anlamında ortada bir şey yok o zaman İstanbul için haftasonu tahmini yapalım. Belki kendimi buna alıştırır her haftasonu için tahmin yazarım burdan. Bir yerden başlamak gerekiyor. Ne kadar çok tahmin o kadar çok tecrübe sonuçta.

Şimdi tamamen gfs diyagramina bakarak bir tahmin yapicam. İstanbul'da yarın havalar bugüne göre daha sıcak, ısınıyor. Cumartesi ise yağışlı bir sistem geliyor. İstanbul'u biraz islaticak ve tabii ki havalarda serinliyecek. Pazar günü ise havalar biraz daha serin ama yağış yok. Büyük ihtimalle Mart boyunca böyle dalgalanmalar göreceğiz. Zaman zaman mevsim normalleri ve bahar şartları zaman zaman da serin, soğuk havalar olacak.

Ao da hala nötr, negatife inme potansiyeli var. Mart ortası bir ihtimal iç kesimlere kar yapabilecek bi soğuk hava gelebilir. Herkese iyi hafta sonları dilerim.

resim
Bu gönderiye 16 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
12 Beğen 4 Muhteşem
Bu kışta benim için kayıp hanesine yazıldı, önümüzdeki kışa kadar kar tahmini bitti, bundan sonra baharda hava hadiselerini takibe devam, ben burdayım sizi de beklerim Big Grin

resim
Bu gönderiye 13 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
12 Beğen 1 Üzgün
öyle açıp bakıyorum işte  kışa özlem  çabuk gelsin efsanelerle gelsin inşaallah ...
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
istanbul mu  10 senede  bir yağar. BEKLEME   
İçimde hep şubatın sonlarına doğru kar alırız hissi vardı ama yalan oldu. 2018 in ardından 2019 da kendini çöp listesine yazdırdı. 2020 de bi umut diyelim...
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen
Daha 2019 kışı bitmeden, şöyle adam akıllı kar görmeden, gelecek kışı beklemeye başlamak çok dramatik...
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 1 Muhteşem 1 Hahaha

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1749
  • 1750
  • 1751(current)
  • 1752
  • 1753
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 13,997 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 36,821 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 47,950 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
95 Ziyaretçi