HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1755
  • 1756
  • 1757(current)
  • 1758
  • 1759
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
resim

resim

resim

Mart 2. yarı soğuk geçebilecek gibi. Ancak yarından sonra Balkanlar 20-24 derecelere çıkabilecek gibi, Istanbul 2. yarı nasıl tepki verir bilemem 10 günden fazla süre var.
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen
Herkese günaydın,
87 kışının bir yıl dönümü daha geçti.
Bir daha olsun istediğim en güzel yıldır.
Bir arkadaş önceki yazılardan birinde herkese kar uzun zaman sürdü gibi bazı paylaşımlarda bulunmuştu.
Evet zaman çok uzundu bana da bugün sanki o kar ve okul tatili 3 ay sürmüş gibi geliyor ama asıl sebebi bugünkü teknolojilerin o gün olmaması ve insanların aileleri arkadaşları ile bolca vakit geçirecek zamanının olmasıydı.
Mesela şimdi bugün hayatımızdan Telefon-Bilgisayar-Oyun konsolu-Avm-İnternet çıkaralım, Televizyonda sadece TRT 1-2 olsun bir hafta deneyelim zaman gene uzayacak gün bitmeyecek bolca çevrenizdekilerle anılar biriktireceğiz.
Kar yoğun olarak 2 hafta yağmıştı 2 hafta net tatil olmuştu ama tatil süresi 3 haftaydı çünkü yağmasa da kar o kadar çoktu ki sokaklarda kalmadığı için 3. haftayı da valilik iptal etmişti.
Tabi iptaller haftalık değildi genle de 2 gün yapılırdı ama bu 3 hafta sürmüştü.
Yanılıyorsam bir arkadaşımız bilgilendirsin lütfen.
Özetle inşallah bir daha sağlıklı iken bir 87 daha yaşamak kısmet olur.
Birde kar felaketi beklemeden çevremizle vakit geçirmeliyiz.
Bazı arkadaşlarda 2020 gelsin diye yazmışlar ama 2019 Kışı daha bitmedi Aralık ayı var Smile
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 1 Muhteşem
BİR GÜN EFSANEYİ YAKALAYACAĞIZ.
Sabahki diyagram iyi çıktı , iyi kelimesinden kasıt kar olarak değil tabiki ancak sıcaklıklar ayın 10undan sonra düşüşe geçecek, şuanki sıcaklıklar nisan hatta mayıs değerlerinde geziyor, bu en azından mart ikinci yarı böyle gitmeyecek. İstanbul yağışla tanıştı gün içinde Samet kardeşimin de dediği gibi yağış geçişleir olacak

resim

Wfr yağış:

resim
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen
(05-03-2019, Saat: 21:50)samet1929 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yarın icon'a göre istanbulda yağış geçişi olcak sadece.

resim

resim

GFS diyagramina gore ise bu gece baslayip gun boyu devam edicek.

resim

Sonuç olarak yarın hava kapalı, ve yağmur var. Havayı serinletir, sıkı giyinin.

İcon'un tahmini doğru çıktı. Şu an yağış batı Karadeniz'de etkili oluyor. İstanbul parçalı bulutlu, yağışsız şu anda.

Sıcaklıklar adım adım yükselicek hafta sonu ise nisan mayıs ayını andıran bir sıcaklık olacak. Yer yer 20 derece ve üstüne çıkabilir sıcaklıklar. Haftasonu gezmek için çok uygun. Cuma hafta sonu tahmininde biraz daha ayrıntılı yazarım.

resim
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 3 Muhteşem
Hayırdır yahu kış bitti sizde bittiniz uyanın biraz bu foruma yakışır mı? Ya Big Grin
Bu gönderiye 1 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen
Karadeniz'de oluşan oraj kütleleri İstanbul'a yaklaşıyor.Şu an konumum Eyüp'te şimşekler çakıyor.Big Grin

resim
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 2 İnanılmaz
.
Kış bitti neredeyse , en azından kendi adıma güzel bitirdim , daha iyi olması dileğiyle. Ama şimdi bahar ve yaz ayına gelsekte , benim en sevdiğim hava olayı bu mevsimlerde oluyor , o da oraj Smile Şuan camın karşında kapkara bulutlar var. Şöyle güzel bir atraksiyon yaşasak fena olmaz. Hele ki Karadeniz'de ki kütleler gelirse şahane Big Grin
En sevdiğim an şimşekler çakarken kendimi Thor zannetmem Big Grin

Kocaeli taraflarında köşeden simsiyah bir bulut görüyorum hayatımda bu kadar siyah bulut görmedim öyle soyliyim
Bu yaşadığımız süreç yalancı bahardır kar yağmadan önceki bahardır, demedi demeyin demek Istanbul da yağacak kar yağışları olabilir olmazsa da kısmet seneye artık.
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen
Kış öldü zannediliyor ama ben bir şeyler hissediyorum bitmiş değil bana göre Onu da söyleyebilirim.
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1755
  • 1756
  • 1757(current)
  • 1758
  • 1759
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 13,998 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 36,823 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 47,951 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
130 Ziyaretçi