HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1774
  • 1775
  • 1776(current)
  • 1777
  • 1778
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
Güne sıcak başladık, akşam nemle noktayı koyarız. Smile
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
Öncelikle Forum Atmosfer ailesinin ramazan bayramını en içten dileklerim ile kutlarım. Nice bayramlara ailemiz ile sevdiklerimiz ile huzurlu ve sağlık ile kavuşmamızı mevlam nasip eylesin...

Bu sezon kış mevsiminde benim aktif olmayışımın sitemini üstü kapalı olarak yedim. Yazıp yazmama konusunda tereddütlerim vardı. Ancak yazmaya karar verdim...

Evet sezon boyunca bir çok kez tarih verdim. Bunu ben inkar etsem de arşivler asla yalan söylemez.
Şimdi verdiği tarihleri isteyen olursa boş vaktimde teker teker ekran görüntüsünü alırım ve burada yayınlarım. Bu geri de bıraktığımız kış mevsimde sistem sinsilesi olarak Balkanlardan çok atak yedik ama kısmetsizliğimiz hep sınır da  kalması idi.. Verdiğim tarihlerin hepsinde İstanbul'un bir yerlerine kar düştü. Evet dediğinizi duyar gibiyim "Banane kapımın önüne yağmayan kardan" Ona bakarsanız en son 24 Şubat tarihin de  gelen sistemde de  kar sınırı 100 metre idi ve benim kapıma kar yağmadı  napim

Sezon öncesi Sibiryanın baskın bir yıl olacağını söyledik. Öyle de oldu ama İskandinav desteği olmadı.Gene sezon öncesi Pasifik okyanusunda Tayfunların olacağını söyledik ve başarılı olduk. Daha ne yapalım küresel olarak çalışmalar bile yapmışız. Bu kadar emek karşısında bana halen daha bu kış sezonu burayı boşladın demek haksızlıktır.
Önceden de dediğim gibi ben tahmin yazdığım zaman her yerde aynısını yazıyorum. Bir nevi kopyala yapıştır..
Bütün sistemlere nowcasting yaptım. Hangisinde yanıldım.
Ha zaten bu da ayrı bir olay bu sisteme nowcasting mi yapılır? Bu sistem mi? Zaman harcaması vs.vs.

Bakın amacım kendimi kanıtlamak değil. Biz bu durumları aşalı yıllar oldu bitti, gitti. Yoksa derdim ''Hey amigo attığım tarih tuttu'' demek değil. Bırakıp gitmekte kolay, burayı kapatmakta. Ozan Soyak kardeşimize çek fişi dediğimiz anda bu olay kapanır zaten. Ama bu Forum farklı ve farklı kalacak...

Ne kadar huysuz olsanız da sizi seven kardeşiniz var burada  Angel  Benim ayarlarımla oynamayın lan  haha
Bu gönderiye 11 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 3 Muhteşem
Forum Atmosfer

https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
O kadar foruma girdi hava ile ilgili yazmadı bile demeyin diye  haha bir göz attım.

Önümüzde ki bir haftalık süreç içerisinde önemli bir hava olayı görülmüyor. Sıcaklıklar gündüz 30 gece 20 derece civarında devam edecek. 7 - 8 Haziran günü poyraz kendini hissettirecek..

Esenlikle kalınız.

TRT tadında  xx
Bu gönderiye 11 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
11 Beğen
Forum Atmosfer

https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
Artik tarih konularini o bildi ben bildim diyaloglarini birakin burada uye olan dostlarin bilgi birikimi yeter tarihlerin ne onemi var? Bu tarihte gelse nolur gelmese nolur, 2 yildir kar gormedik , kalan bos...

İyi bayramlar sevgili dostlar
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen
Haziran ortalarinda çalkantilı hava ve yağış hadiseleri ihtimali belirdi çok şükür.
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen
Onumuzeki 1 hafta marmara denizi kiyilari haric her yerde lokal yagislar olacak istanbul trakya guney marmara sansiz, ic egede dolu ve guclu sagnak riski var

resim
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen
Sali ve carsamba gunu suan radarda yagis olan bolgeler icin risk devam edecek

resim
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen
@Ümit beyin dediği risk halen devam ediyor iç bölgeler için Ankara Eskişehir hattı çok dikkatli olmalı.
3 Beğen
Hava sıcaklığı aslında sabit ancak;  rüzgarların kuzeyli olması ve nem hissedilen sıcaklıkları etkiliyor. Bu yüzden bazen hava bunaltıcı olacak.

10 günlük meteogram

resim
3 Beğen
Sakaryalı arkadaşlar ve özellikle Karadeniz ilçelerinde olanlar. Dikkat sel dolu Yıldırım ve hortum riski var.
3 Beğen

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1774
  • 1775
  • 1776(current)
  • 1777
  • 1778
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 13,998 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 36,823 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 47,954 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
90 Ziyaretçi