HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1821
  • 1822
  • 1823(current)
  • 1824
  • 1825
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
Yok yani mevsime sonbahar demek için bin şahit gerek bu kadarına da pes diyorum şu 25 dereceleri görünce içim gidiyor. mevsimler resmen elden gidiyor Gülsem mi ağlasam mı artık Big Grin  Ulan Öğle vakti dışarı çıktım resmen yandım mahvoldum çorapsız terlikle geziyorum hala. kasım ayı Nisan ayına kafa tutuyor ya la
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 5 Hahaha
Kasım ayı bugün itibari ile kafamda bitmiştir. Kasımda her şekilde sıcak tarafta kalıyoruz gerek model gerek diyagram gerekse nao ao verileri o yönde. 21 22 si gibi ancak mevsim normallerine yaklaşacak. Yağış zaten yok gibi. Birde İzlanda çıkıyor haftaya.
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 1 Üzgün
Kasim son 10 gun hem sicaklik hem yagis acisindan “kasim” gibi olacak

resim
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 1 İnanılmaz
Evet o günden sonra inşallah havalar mevsimine uygun haraket eder.
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
500 hpa da düşme emareleri vermeside iyi ama vade uzun içinde bulunduğumuz patrern ısrarcı gibi.
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen
Kış mevsiminde zar zor kar alan Fas da bile belli bölgesinde yaklaşık 30 cm kar var. Soğukların oraya kadar inebilmesi bile mucize.
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 2 İnanılmaz

Ek Dosyalar Resimler

Ao endeksi aşırı negatiften +1'e doğru bir çıkış gösteriyor. Buda bize önümüzdeki günlerde bir sistem alabileceğimi gösteriyor. Umarım gelir ve artık bu sıcak döngü kırılır ve soğuk tarafta kalmaya başlarız.
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen

Ek Dosyalar Resimler

İstanbul'da sıcak havalar en az bi 10 gün daha sürecekmiş gibi görünüyor. Sonrasında bir süredir dillendirdiğim gibi, mevsimine göre oldukça sert bir sistem gelme ihtimali var. Ao'ya göre sanki 23-24 kasım gibi bu sert sistem gelebilecek gibi duruyor. Yalnız Aralık ilk on gün içerisinde de yine dalgalı olarak soğuk tarafta kalabiliriz. Ancak önceki yıllarda test ettiğimiz gibi sadece AO değil, NAO'nun da uygun pozisyona gelmesi gerekiyor. Nao için ay sonu için gelmesi gereken değer pozitif değerler. 

Mjo endeksi de bizim için çok kötü pozisyon olan 6-7.fazdan kurtulacak gibi bu durumda. Kuzey Atlantik, İskandinavya arasında ay sonunda kuvvetle muhtemel bir yüksek basınç oluşması ihtimali hayli baskın görünüyor. Bakalım soğuklar Avrupa'da hangi bölgeye inecek? Bir hafta sonra modellere iyice yansımaya başlar. 

Bu süreçte bunaltıcı sıcaklara devam. Bu yıl sonbaharı görmeden yazdan direkt kışa geçeceğiz sanırım. Gerçekten bu, kasım ayındaki bunaltıcı sıcaklar beni artık bunalıma sokuyor. Resmen mayıs, haziran ayı gibi. Hani denize, havuza girsen girilir, su sıcaklığı uygun olsa.
Bu gönderiye 11 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen 6 Muhteşem
.
Simdi kasim ayinda cogu gun 25 e yakin derceler gorduk. Simdi bunlari ancak cok ama cok sert bir sistem nirmallere ancak yaklastirabilir. Ah bi -10 Kirimdan gelse sicak denizlere kasim efsanesi yasasak. Sonra bi bakiyoruz. Kis bitiyo.
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
(09-11-2019, Saat: 20:22)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'da sıcak havalar en az bi 10 gün daha sürecekmiş gibi görünüyor. Sonrasında bir süredir dillendirdiğim gibi, mevsimine göre oldukça sert bir sistem gelme ihtimali var. Ao'ya göre sanki 23-24 kasım gibi bu sert sistem gelebilecek gibi duruyor. Yalnız Aralık ilk on gün içerisinde de yine dalgalı olarak soğuk tarafta kalabiliriz. Ancak önceki yıllarda test ettiğimiz gibi sadece AO değil, NAO'nun da uygun pozisyona gelmesi gerekiyor. Nao için ay sonu için gelmesi gereken değer pozitif değerler. 

Mjo endeksi de bizim için çok kötü pozisyon olan 6-7.fazdan kurtulacak gibi bu durumda. Kuzey Atlantik, İskandinavya arasında ay sonunda kuvvetle muhtemel bir yüksek basınç oluşması ihtimali hayli baskın görünüyor. Bakalım soğuklar Avrupa'da hangi bölgeye inecek? Bir hafta sonra modellere iyice yansımaya başlar. 

Bu süreçte bunaltıcı sıcaklara devam. Bu yıl sonbaharı görmeden yazdan direkt kışa geçeceğiz sanırım. Gerçekten bu, kasım ayındaki bunaltıcı sıcaklar beni artık bunalıma sokuyor. Resmen mayıs, haziran ayı gibi. Hani denize, havuza girsen girilir, su sıcaklığı uygun olsa.

Serkan abi bu beklenen sert sistem ülkede hangi bölgeleri etkiler bir tahminin var mı?

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1821
  • 1822
  • 1823(current)
  • 1824
  • 1825
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 14,232 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 37,103 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 48,236 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
31 Ziyaretçi