HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1831
  • 1832
  • 1833(current)
  • 1834
  • 1835
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
Zaferin İsyanlarını özlemişim. Bu arada neredeyse 1055 mb i bulan bu yüksek basınçtan bu kadar az faydalanmamıza inanamıyorum. normalde kasıp kavururdu bizi o değerde bir yb. Hala iş yapabilir diyorum modellerin askine ki tam derken ECMWF biraz ümit verdi. Aralık başı da olsun artık  sağlam bir sistem. Yani olması gerekende bu çok fazla tahminlik te bir şey kalmadı. o gelmeyecek bu gelmeyecek çöl mü olacağız. Elbet gelecek oda artık Aralık başı olur. Strosferi geçtim o ısnmasada olur da kombi yakalımevler ısınsın tadı çıksın kışın .
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
7 Beğen
(19-11-2019, Saat: 08:43)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(19-11-2019, Saat: 03:41)Zafer Yüce Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu işten cidden midem bulanmaya başladı.Bir tutturulmuş Stratosfer ısınması başlıyor,yok split mi olur,displase mi olur,yok 2012 kışı geliyor,yok Anormal stratosfer ısınması Aralık başında anormal şartlar yaratabilir,yok Aralık ayına çok sert bir giriş yapabiliriz
Herkeste birbirinden copy/paste! Burada ki bazı anlı şanlı tahmincilerde dahil.Hani buraya yazmıyorlar ama maaşallah burada hit düşük olduğu için yeni mecralarda hit peşinde koşuyorlar! 2-3 tane RT için veya gündeme gelmek için atılıyorda atılıyor! Sallıyorlar da sallıyorlar!Herkes kendi müritlerini yaratma derdinde başka bir açıklaması yok.Bu forumun hiç bir anlamı kalmadı artık.Biri uyduruk bir şey yazıyor 40 kişi arkasından benzerini yazıyor.Paylaştıkları görseller bile aynı ha!2 gün sonra bile yazanını gördüm.Çünkü o da kendi müritlerini doldurma derdinde...
Yazık,bunca yıl emek verdiğimiz amatör meteorologluk iyice falcılığa döndü...Adamlar Strosfer ısınmasının Aralığın kaçında tamamlanıp,Aralığın kaçından sonra etkisini göstereceğini bile hesaplamışlar! A be Eşşoğlueşşek peki  o ısınmanın neticesinin bize ineceğinin garantisi var mı? Nerenden millete gaz sıkıyorsun? Nerenden şimdiden yılbaşı karlı geçebilir diyebiliyorsun?Nerenden uyduruyorsun bunları? Buraya gelip yazanlara hatta artık buraya yazmayanlara da soruyorum,nerenizden uyduruyorsunuz bunları?Twitter da ya tutarsa mantığıyla,saçma sapan verilerle bir yerlere varmaya çalışıp,umut dağıtan sahtekar doldu ortalık.Tek dertleri kendi müritlerini yaratmak.Yolunuz açık olsun,bu forum kapansın daha da gerek kalmadı...Stratosfer ısınmasını izledik mi şakkadanak anlıyoruz madem neler olacağını,daha da yazmaya gerek yok buralara...

Sen kimleri takip ediyorsun kuzum?  haha Burada ne statosfer ısınmasından bahseden oldu, ne splitten, ne yılbaşı sisteminden? Ntv'ye kızıp, kafa radyoyu şikayet eder gibi olmuş seninkisi  haha Ben hatta twitter da yaklaşık 10 gündür tahmin bile paylaşmadım. Anca kar videolarıyla hasret giderir olduk. Bir tek Orçun Aralık başı için sert bir sistemden bahsetti, yazısını retweet yaptık. Evet o ve diğer arkadaşlar zaten 5 yıldır böyleler. Foruma keyfi girip yazarlar, defalarca burada bundan şikayetçi olduk zaten ama artık saldım ben. Sen de sal bence. Twitter a kızıp, forumu suçlamak da nedir yahu  haha Yazan yazar, yazmayan yazmaz, salın bi insanları ya Smile

Aha buldum derdini, küresel meteoroloji uzmanı bizim foruma yazmıyor yahu. O kim biz kim  haha

Arkadaş geçen senede aynı konuda iddilıydı bu sene yazmıyor demiştim meğerse kendi tweetırından yazıyormuş.
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen
Atmosfer bildiğini okur sallayan sallasın.
Yillardır milyon dolarlık cihazların bile ne yanilamalarını gördük. Ona buna kızmak yersiz. Usturuplu tahmincileri biz gayet iyi biliyoruz. Bu forum o yüzden var.Süslu püslü kelimelerle sallamasyonculuk yapanları kendi haline birakin salin gitsin.
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen 2 Muhteşem
Bu kış...
Sert geçecek

Kerem Ökten
"Stratosferik Isınma"
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Hahaha

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

(19-11-2019, Saat: 03:41)Zafer Yüce Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu işten cidden midem bulanmaya başladı.Bir tutturulmuş Stratosfer ısınması başlıyor,yok split mi olur,displase mi olur,yok 2012 kışı geliyor,yok Anormal stratosfer ısınması Aralık başında anormal şartlar yaratabilir,yok Aralık ayına çok sert bir giriş yapabiliriz
Herkeste birbirinden copy/paste! Burada ki bazı anlı şanlı tahmincilerde dahil.Hani buraya yazmıyorlar ama maaşallah burada hit düşük olduğu için yeni mecralarda hit peşinde koşuyorlar! 2-3 tane RT için veya gündeme gelmek için atılıyorda atılıyor! Sallıyorlar da sallıyorlar!Herkes kendi müritlerini yaratma derdinde başka bir açıklaması yok.Bu forumun hiç bir anlamı kalmadı artık.Biri uyduruk bir şey yazıyor 40 kişi arkasından benzerini yazıyor.Paylaştıkları görseller bile aynı ha!2 gün sonra bile yazanını gördüm.Çünkü o da kendi müritlerini doldurma derdinde...
Yazık,bunca yıl emek verdiğimiz amatör meteorologluk iyice falcılığa döndü...Adamlar Strosfer ısınmasının Aralığın kaçında tamamlanıp,Aralığın kaçından sonra etkisini göstereceğini bile hesaplamışlar! A be Eşşoğlueşşek peki  o ısınmanın neticesinin bize ineceğinin garantisi var mı? Nerenden millete gaz sıkıyorsun? Nerenden şimdiden yılbaşı karlı geçebilir diyebiliyorsun?Nerenden uyduruyorsun bunları? Buraya gelip yazanlara hatta artık buraya yazmayanlara da soruyorum,nerenizden uyduruyorsunuz bunları?Twitter da ya tutarsa mantığıyla,saçma sapan verilerle bir yerlere varmaya çalışıp,umut dağıtan sahtekar doldu ortalık.Tek dertleri kendi müritlerini yaratmak.Yolunuz açık olsun,bu forum kapansın daha da gerek kalmadı...Stratosfer ısınmasını izledik mi şakkadanak anlıyoruz madem neler olacağını,daha da yazmaya gerek yok buralara...

Split displaseyi şakşakiye muhabbeti şükran içerisinde malum ola ki bir stratosfer kaynamasında Demir kazık bölgesinden kuplaj-ı gevşeyip üzerimize akacağı aşikardır. Bire zındık,bire kafirler buna isyan-ı haleflik edecek olursa tez vakte kellesi vurula... tey
Bu gönderiye 16 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 1 Muhteşem 14 Hahaha
Forum Atmosfer

https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
Son 30 yıl İstanbul sıcaklık ortalaması 15.8
6 Beğen 1 İnanılmaz 1 Üzgün

Ek Dosyalar Resimler

KRAL
Ekim 2019 Ayı İstanbul Ortalama Sıcaklık 19 derece.
6 Beğen 1 İnanılmaz 1 Üzgün

Ek Dosyalar Resimler

KRAL
Sezonluk tahminler bir çok verinin bir araya gelmesi ile oluşturuluyor. Veriler tek başına anlam ifade etmemek ile beraber bir araya toplanarak enformasyonu (malumat) oluşturur.

Bundan sonra ki işlem bilgiye aktarılır. Bilgi özneldir, kişiye göre değişir. Farklı bakış açıları ile yorumlayabilir,gözlemleyebilir. Sonuç olarak fikrini beyan eder. Fikrini beyan etmek için çeşitli daha doğrusu farklı cümleler kullanarak ilgiyi üzerine çeker. Bu işten anlamayanlar da "vay anasına " der ilgi ile takip eder.

Bilgi den sonrası bilgeliktir. Esas olan bilge kişi sağı ve solu ile ilgilenmez.Çevresindeki yorumlardan etkilenmez. İleri dönük düşünür. Kendini geliştirir, yorumları keskin olur.

Bu forumu kullanan deneyimcilerin tavsilerine uyup kendi yolumuzu, bilgimizi ,bilgelimizi kullanırsak sağın veya solun ne yazdığı, ne çizdiği önemsiz kalır. ..
Bu gönderiye 13 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
13 Beğen
Forum Atmosfer

https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
Benim isyanım şuna ahali; 'iyi mal değerini bulur' diye bir söz vardı eskilerde.Şimdilerde bu söz geçerliliğini kaybettiği gibi millet sahte şeyh peşine düşmüş durumda.Sallayanların peşinden giden o kadar çok ki,sen burada ne kadar kaliteli de olsan,doğru tahminde yapsan onların ulaştığı kesim kadar ulaşamıyorsun.Ve herkes birbirinden etkileniyor kim bilge kim cahil ayırt edilemez oldu.İsyanım buna.Biri bir şey tutturmuş gidiyor,diğer alim geçinenler de benzer yoldan türkü söylemeye devam ediyor.Ben bu forumda split,blast falan bahsedildi demedim zaten,yanlış anlaşılma olmuş,Serkan açıklamış.İsyanım bu forumun hakettiği ilgiyi görememesi ve milletin umut tacirlerinin peşinden gitmesi.Millet bunu istiyor.Arapça bilmeyen cahil cühelayı,Kuran'la kandırmak gibi bir şey bu.İki teknik kelime ile okuyup üfledikleri zaman millet bunları şeyh sanıyor.Genel olarak toplumun hali bu aslında.Split deyince vay beee hocaya bak diyor,bölünme dese, e bunu bende söylerim diyecek.Kızdığım diğer noktada anlı şanlı tahmincilerin de bu yola başvurmaya başlaması.Twitterda bu tarz konularda bahsedip buraya üye olanlarda var.Orada bahsediyor,buraya tenezzül etmiyor yazmaya,çünkü reyting orada,şöhret orada bilmem anlatabildim mi.Ben de geçicem oraya,Zafer Yakup Hoça diye,başlayacağım müridlerimi oluşturmaya Big Grin
Bu gönderiye 15 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 1 Muhteşem 7 Hahaha 1 Üzgün
''GULYABANİ VARDIR''
Boşver Zafer ya. Neyin kalitesi kaldı ki ülkede? Evde tv bile açamaz hale geldik, katlanamadığımızdan. Haber izlemeyi, gazete okumayı bıraktık (halbuki ne kadar kaliteli haber spikerleri var ama içerik yaramaz Smile). Çok sevdiğim futbolu ve tuttuğum takımı bile takip etmeyi bıraktım. İş hayatı desen gösteriş, saçma sapan yeni türetilen cümleler üzerine kurulmuş, kimsenin oturup iş yaptığı yok ama habire bir yerlere "katılım sağlıyor", bir şeyleri "yapıyor oluyor". havaların zaten tadı yok yemişim vortexini, splitini, alütünü, kardan vazgeçtik yağmur duasına çıkmak üzereyiz.

Bu ahval ve şerait içerisinde en iyisi Serkan'ın dediği gibi sal bizi gitsin Smile

Foruma gelince, bu kadar ilgisizliğimize rağmen burada olmaktan zevk alan arkadaşlar var, bırakalım gittiği yere kadar gitsin.
Bu gönderiye 16 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
12 Beğen 1 İnanılmaz 3 Hahaha

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1831
  • 1832
  • 1833(current)
  • 1834
  • 1835
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 14,231 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 37,101 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 48,230 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
8 Ziyaretçi