HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ
GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE'M

 • 1(current)
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ..
 • 10
 • Sonraki 
Konuyu Oyla:
 • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ASTROLOJİ VE DOĞUM HARİTALARI
Astroloji Nedir?

Astroloji 'Astro' ve 'Loji' kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. 'Astro' kelimesi, gök cisimlerinin içinde bulunan boşluğu ve bu boşlukta bulunan gökcisimlerinin birbirleri ile ilişkilerini anlatır. 'Loji' ise, bilim demektir. Astroloji ise kelime olarak,  gök cisimlerinin hareketlerini ve bu hareketlerin yeryüzüne etkisini araştıran ve inceleyen bilim dalıdır.
Astrolog, kişinin potansiyellerini, yeteneklerini, gelecekte başına gelebilecek olan olayları matematik ve olasılık hesaplarını kullanarak tahmin etmeye çalışır. Astrolojinin öngörüleri hiçbir zaman kesinlik ifade edilen kelimelerle ifade edilmez.

Astroloji bilimi, Güneş Sistemindeki Gezegenleri(Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Pluton) , Ay'ı, Güneş'i, Juno, Şiron gibi bazı asteroidleri ve Sirius, Aldebaran gibi yıldızların Dünya'ya ve üzerinde yaşayan canlılara etkisini inceler ve yorumlar. Bu yorumlamayı yaparken, bu gök cisimlerinin burçlar kuşağındaki düştüğü burç ve birbiri ile yaptığı açılar incelenir.

Saydığımız gök cisimlerinin Dünya ve canlılar üzerinde etkileri olduğu çok açıktır. Gel-git etkisi, Dolunay zamanlarında insanların daha gergin olması, bazı meyvelerin tatlarının yıldızlardan gelmesi, Güneş'in Dünya ve canlılar üzerindeki etkisi gibi. Bu şekilde bütün insanlar ve canlılar gezegenlerin elektromanyetik dalgalarından etkilenirler.  

Astroloji zamanın kalitesidir. Zamanın ne kadar kaliteli olup olmadığı, yukarıda saydığımız gök cisimlerinin bulunduğu burçlara ve gök cisimlerinin birbiri ile yaptığı açılara göre değişir. Yaşadığımız her saniye, her an bir zaman kalitesini gösterir. Bir insanın hayat planında ne gibi olaylarla karşılaşacağı ya da nasıl özelliklere sahip olabileceği doğduğu andaki zamanın kalitesi ile ilgilidir. Doğduğumuz andaki zamanın kalitesini bulmak için gök cisimlerinin bulunduğu burçlar ve birbirleri ile yaptıkları açılar hesaplanır ve tablolar şeklinde ifade edilir. Bir insanın doğduğu andaki zamanın kalitesini gösteren daire şeklindeki tablolara 'Doğum Haritası' denir.


Doğum haritaları kişiye özeldir. 12 evden oluşur. 1.ev, yani yükselen burçtan başlar ve 12.evde son bulur. Bu dairenin içinde gök cisim sembollerini , bu gök cisimlerinin birbirleri ile yaptıkları açıları ve haritadaki gök cisimlerinin hangi evlere düştüklerini görürsünüz. Aşağıda Türkiye Cumhuriyeti'nin doğum haritasını görüyorsunuz. Bu haritada her bir dilim bir evi ve o evin burcunu göstermektedir.
                                       
                                                    resim

Bu haritaya baktığımız zaman yükselen burcumuz, Güneş'in düştüğü burç, Ay'ın bulunduğu burç ve diğer gök cisimlerinin düştüğü burçlar ve gök cisimlerinin birbirleri ile yaptıkları açılar, mizacımız, huylarımız, hayata bakış açımız, yeteneklerimiz, korkularımız ile ilgili bilgi verir. Ayrıca gök yüzünde transit yapan, dolaşan gezegenler doğum haritasındaki evlerden geçerken, o evin konusu ile ilgili hayatımızda olumlu ya da olumsuz olaylarla karşılaşabiliriz.

Doğum haritasındaki her evin ayrı anlamları vardır. Örneğin, 1.ev benliğimiz, kişiliğimiz, vücudumuz, sağlığımız, 2.ev maddi gelirlerimiz, kaynaklarımız, 3.ev ise iletişim, seyahatler, kardeşler ile ilgilidir.

Astrolog, gök cisimlerinin birbirleri ile yaptıkları açılara bakar. Bu gök cisimlerinin doğum haritasındaki gezegenlere yaptıkları açıları ve bu gezegenlerin haritada geçtikleri evleri inceler. Bu şekilde gelecekteki olası şanslı ve zorlu zamanlar belirlenir ve danışana açıklanır.

Şu asla UNUTULMAMALIDIR. ASTROLOJİ FAL DEĞİLDİR. Hiçbir zaman bir astrolog size kesin ifadelerle konuşmaz. Astroloji, zamanın kalitesi olduğu için,potansiyel olarak şanslı ve zorlu zamanlar belirlenir ve buna göre tahminler yapılır. Bu şekilde danışan bilgilendirilir.

Örneğin, 'Ne zaman evlenebilirim?' diye soru soran bir danışanın sorusuna, evlenme ihtimalinin yüksek olduğu zamanlar söylenerek yıllar söylenerek cevap verilir. Hiçbir astrolog, şu yıl, şu ay, şu gün evleneceksin diye söylemez. Bu astrolojinin ruhuna aykırıdır.


Astrolojiye İslam Dininin Bakışı

Astroloji ile ilgili en eski  bilgiler M.Ö. 4200'lü yıllara ait Eski Mısır kaynaklarında geçmektedir. O tarihten bugüne birçok dini metinde astroloji ile ilgili yazılara rastlamaktayız.
Yüce Yaratıcımız Allah Kuran'ı Kerim'de birçok ayette burçlardan ve gök cisimlerinden bahsetmektedir. Yıldızların, gök cisimlerinin, Güneş'in ve Ay'ın hareketlerinin önemi birçok ayette vurgulanmaktadır.

Örneğin Hicr Suresi 16.ayette 'Andolsun, biz gökte burçlar yaptık ve onu, bakanlar için süsledik.' denilmektedir. Furkan Suresi 61. ayette ise Yüce Rabbimiz 'Gökte burçlar kılan O (Allah), mübarek’tir (şanı yüce). Ve orada Ay’ı, aydınlatıcı bir kandil kıldı.' buyurmuştur.

Ayrıca Kuran'da 'Buruc' yani 'Burçlar' suresi bulunmaktadır. Buruc suresi 1.ayette 'Burçlara sahip semaya andolsun.' buyurulmaktadır.

Yasin suresi 40. ayette 'Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir.' denilmektedir. Bu ayetler gök cisimlerinin gezegenimiz ve insanlar üzerindeki etkisini göstermektedir.

Ayrıca Hz. Ali'nin astroloji ile ilgilendiği ve bu alanda birçok çalışmasının ve sözünün olduğu da bilinmektedir.
Osmanlı devletinde de Padişahların astrologları vardı. Bunlara 'Müneccimbaşı' ismi verilirdi.

Müneccimbaşı, Osmanlı İmparatorluğu'nda 15-16. yüzyıllardan itibaren saray görevlileri arasında yer alan müneccimleri yöneten kişiydi. İlmiye sınıfından seçilen müneccimbaşılar, müneccimliğin kelime anlamında mevcut astroloji ve kehanet gibi görevlerinin yanı sıra zamanla devlet katında kullanım için takvim, imsakiye ve zayiçe hazırlamaya başlamışlardır.
Bu takvimler 1800 yılına dek Uluğ Bey Zici’ne göre, bu tarihten sonra da Jacques Cassini Zici’ne göre hazırlanmıştır. Müneccimbaşılar bu takvimler zemininde savaş, doğum, düğün, denize gemi indirilmesi gibi konularda uğurlu saatler tespit ederlerdi. Ayrıca kuyruklu yıldızların geçişi, zelzele, yangın, güneş tutulması ve ay tutulması gibi astronomi ile ilgili veya ilgili olduğu düşünülen olayları da takip ederek yorumları ile birlikte saraya bildirirlerdi. (Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Müneccimbaşı)

Sonuç: Yazımın genelinde de ifade ettiğim üzere Astroloji çok ciddi bir bilim dalıdır. Evrenin matematiğini bize gösteren ve anlamamıza yarayan bir bilimdir. Yurtdışındaki birçok üniversitede Astroloji bölümleri ve kürsüleri bulunmaktadır.
Astroloji zorlu hayat yolunda adeta önümüzü aydınlatan bir el feneridir.

Saygılarımla,
Mehmet Cengiz Küllük
KRAL
Cevapla
Kardeşim hayırlı olsun yeni siten ve buradaki yeni konun.
17 Ekim 1973 saat:20:00 Doğum yeri:İstanbul
Benim astrolojik haritamı çıkartıp, biraz yorumda bulunabilir misin?
.
Cevapla
(20-02-2017, Saat: 11:31)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim hayırlı olsun yeni siten ve buradaki yeni konun.
17 Ekim 1973 saat:20:00
Benim astrolojik haritamı çıkartıp, biraz yorumda bulunabilir misin?resimAbi yükselen burcun İkizler. Jüpiter'in kovada. Astrolojiye ve sıradışı gizli ilimlere yeteneğin var. Güneş'in terazi. Hep denge gözetirsin. İnsanları kırmak istemezsin. Yufka yüreklisin. Ailene düşkünsün.
KRAL
Cevapla
Eline Sağlık üstad yeni konu için.Ayıp olmazsa benim astrolojimede bakarmısın.Bu konularda fazla bilgim yoktur.
4 temmuz 1990 saat:09.15
Cevapla
(20-02-2017, Saat: 17:34)Ömer Çelik (Maltepe) Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eline Sağlık üstad yeni konu için.Ayıp olmazsa benim astrolojimede bakarmısın.Bu konularda fazla bilgim yoktur.
4 temmuz 1990 saat:09.15


Şehir nedir?
KRAL
Cevapla
(20-02-2017, Saat: 17:03)KRAL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-02-2017, Saat: 11:31)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim hayırlı olsun yeni siten ve buradaki yeni konun.
17 Ekim 1973 saat:20:00
Benim astrolojik haritamı çıkartıp, biraz yorumda bulunabilir misin?resimAbi yükselen burcun İkizler. Jüpiter'in kovada. Astrolojiye ve sıradışı gizli ilimlere yeteneğin var. Güneş'in terazi. Hep denge gözetirsin. İnsanları kırmak istemezsin. Yufka yüreklisin. Ailene düşkünsün.

Çok teşekkür ediyorum hocam.
Cevapla
Forum Atmosferde farkli bi pencere daha ?? rica etsem 25.08.1978 istanbul 08:45..?
Cevapla
(20-02-2017, Saat: 17:56)KRAL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-02-2017, Saat: 17:34)Ömer Çelik (Maltepe) Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eline Sağlık üstad yeni konu için.Ayıp olmazsa benim astrolojimede bakarmısın.Bu konularda fazla bilgim yoktur.
4 temmuz 1990 saat:09.15


Şehir nedir?
Şehir:İstanbul ilçe:Kadıköy.
Cevapla
(20-02-2017, Saat: 19:31)Ömer Çelik (Maltepe) Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-02-2017, Saat: 17:56)KRAL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şehir nedir?
Şehir:İstanbul ilçe:Kadıköy.

Evinizin tam adresini yazmanız gerekiyor  haha
Mühendislik, gelişimdir.
Cevapla
(20-02-2017, Saat: 19:30)GÜLDEN AKYOL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Forum Atmosferde farkli bi pencere daha ??   rica etsem 25.08.1978 istanbul 08:45..?


Burcunuz başak, yükselen burcunuz başak. Çok duygusal ve hassas birisiniz. Jüpiter transitinden dolayı şanslı bir yıldasınız. Jüpiteriniz de yengeç burcunda aslında şanslı bir insansınız. Her alanda çok şanslı bir yıl sizin için. Ekim ayına kadar. Kasım 2017'den sonra 12 yıl boyunca bu kadar şanslı olmayacaksınız. Değerlendirin derim.
KRAL
Cevapla
  
 • 1(current)
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ..
 • 10
 • Sonraki 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi