HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Anket Başlığı: KANAL İSTANBUL YAPILMALI MI
Anket kapatılmıştır.
EVET
22.00%
11 22.00%
HAYIR
78.00%
39 78.00%
Katılımcı sayısı: 50 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KANAL İSTANBUL
İstanbul'da yaşıyoruz,İstanbul'da kar kovalıyoruz,eski İstanbul'dan konuşup,Eski kışlarını yad ediyoruz,yazılar yazıyoruz,fotoğraflarını paylaşıyoruz.Öyleyse,yapılmak istenen KANAL iSTANBUL projesi ile ilgili de düşüncelerimizi paylaşabiliriz diye düşünüyorum.Ancak baştan belirteyim konu siyaset tartışmasına dönerse evvela ben kaldırırım başlığı.Forumda siyasi konulara girmiyoruz,girmeyeceğiz.Kanal İstanbul'u destekliyor olabilirsiniz....Kanal İstanbul'a karşı da olabilirsiniz...Amaç neden destekliyorsunuz ya da neden karşısınız bunu tartışmak.Konu proje yani.Hükümet ya da siyasi partiler değil.İktidara oy vermiş kardeşimiz de projeye belli sebeplerden karşı çıkabilir.Muhalefete oy vermiş bir kardeşimiz de yine kendince sebeplerinden projeyi destekliyor olabilir.Konu ortaya atılan bir proje.Lütfen siyasi ayağını,fikri kimin ortaya attığını düşünmeden tartışalım.İklime etkisi olur mu,depreme etkisi olur mu,Karadenize etkisi olur mu,Marmaraya etkisi olur mu,Nüfusa etkisi olur mu? Elbet Montrö'ye etkisi olur mu,Montrö,nedir,bizim yararımıza mıdır? daha iyisi olabilir mi,Kanal yapılırsa şu anki boğaz trafiği güvenliği sağlanır mı falan bunları tartışalım.Siz dersinize çalışın,bir dökülün bakalım kim ne düşünüyor sonra ben yazacağım.SİYASET YOK! KANAL İSTANBUL'UMUZA HAYIRLI MI OLUR ŞER Mİ OLUR BUNU TARTIŞACAĞIZ,ÇÜNKÜ İSTANBULLUYUZ,ÇÜNKÜ BU ŞEHİRDE YAŞIYORUZ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.KARŞISIN! ÇIK YAZ! DESTEKLİYORSUN,ÇIK YAZ,KORKMA!

ÖNEMLİ NOT:Kanal İstanbul yapılırsa şöyle faydası olacakmış ya da kanal istanbul yapılırsa şöyle zararı olacakmış diyenler kaynak gösterecek konunun uzmanlarından.Mesela AFAD açıklama yaptı,kanal istanbul'un depremle alakası yok dedi.Sen depremi tetikleyeceğine inanıyorsan bir uzmanın yazısını linkiyle paylaşacaksın.Hem araştıracağız hem de tartışıp öğreneceğiz.Bu forumda bunu başarabiliriz diye umuyorum.Çünkü bu proje İstanbul'da yaşayan hepimizi ve geleceğimizi çok ama çok ilgilendiriyor.
Bu gönderiye 12 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 9 Muhteşem
''GULYABANİ VARDIR''
Cevapla
Zafer çok güzel bir konu açmışsın öncelikle. Konu içeriğinde yazdıkların da, hem konuya hem de tam forumumuza yakışır cümleler.

Ben daha sonra müsait olunca bişeyler karalarım elbette ancak şimdilik konuya katkım olması amacı ile kanal İstanbul tanıtım proje videosunu buraya bırakmak istiyorum. Yalnız bu araplara tanıtım için çekilmiş sanırım. Malum proje kapsamında oraya yapılacak konut ve 100 m. aralıklarla yapılacak 450 kule şeklinde rezidansta oturacak ve tahmini nüfus olarak 7.5 milyon konut sahibi zengini Türkiye'den bulmak zor olacak gibi. Bu ranttan kimlerin cebine haksız 5 krş. dahi geçecekse hakkımı helal etmem elbette... Bu gönderiye 13 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 5 Muhteşem
.
Cevapla
Paylaştığın videonun direkt Arapçası da var.2015 yılında Arap ülkelerinde yayınlanmaya başlamış.Onu da ben paylaşayım.Yapılmak istenen Mini bir Dubai aslında.yapay kanal,deniz,etrafında restoranlar,Marina,alışveriş merkezleri vs.Şimdilik sadece Arap ülkeleri için hazırlanan videoyu paylaşıyorum,ama bu projenin bir çok ayağı ve etkileyeceği konular var...Dediğim gibi Montrö var,Karadeniz ile Marmara arasındaki denge var,Nüfus artışı var,Ekonomik dağılımdaki ve şehir yerleşimindeki etkileri var,var da var.Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 1 Muhteşem
''GULYABANİ VARDIR''
Cevapla
Öncelikle bu konuyu foruma taşıdığı için zafer beye müteşekkirim.
Ben çevresel faktörler bir yana kozmopolit bu şehri daha da içinden çıkılmaz hale getireceğini düşünüyorum.
Mesela sadece e-5 üzerinde avcılar çekmece geçişinde şu an toplam 12 şerit olmasına rağmen trafik tam bir keşmekeş.
Buraya yapılmasi gereken köprü en az 12 şeritli ve 65 mt eninden fazla olacak. Bu bir rekor genişlik.maliyeti dudak uçuklatıcı ve muhtemelen yid ile yapılıp geçis garantili olacak.
marmara kıyısina 2 adet konteynır limanı yapılmasıyla bolgeye tır girişide eklenirse yandi gülüm keten helva.
Bu konu ile ilgili bir makale aktarayım.

http://m.fatihhaber.com/yazarlar/misafir...leri/5891/
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 1 Muhteşem
Cevapla
Zafer abi öncelikle ellerine sağlık. Benim bu konu hakkımda ki düşüncem doğaya katliam diyorum. Elbette diğer konularda var. Dediğiniz gibi ama Kaz dağlarından sonra buda gündeme gelince iyice bu iş kötüye gitmeye başladı. Bir zamanlar İstanbul için şöyle yaptık vb. cümleler söyleyenler bir daha İstanbul'a kötü şeyler yapmayacağız diyenler akıl alır gibi değil ama hangi akıla hizmet ederekten bir kara parçasını ikiye bölüyorsunuz. Eğer bu yapılırsa İstanbul 3 parça olacak. İklime zaten direk etkisi olur. Eğer amaçları sırt rant içinse yazıklar olsun. Yazdığınız diğer konular işte Montrö Anlaşması, Marmara ve Karadenize falan etkisi falanda bu iş bunlar için yapılıyor diye gündemi değiştirmek diye düşünüyorum ama tam da birşey söylemek istemiyorum yine bununla ilgili. Kanal İstanbul yapılırsa en büyük korkum doğanın bizi katletmesi olacak. Şuan zaten extrem olaylar var ama bunun daha fazla etkisi olur.
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 2 Muhteşem
Cevapla
Bir iyi birde kötü yönleri var.
Iyi yönleri ekonomiye azda olsa katkı sağlar diye düşünüyorum.
Kötü yönüde istanbula zaten artık 3 yılda bir hatrı sayılır kar yağıyor. Eğer bunuda yaparlarsa 5 yılda bir en fazla 3 cm kar ya görürüz ya görmeyiz.
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen
Karsever
Cevapla
(27-12-2019, Saat: 08:19)Kemal Ensar1 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir iyi birde kötü yönleri var.
Iyi yönleri ekonomiye azda olsa katkı sağlar diye düşünüyorum.
Kötü yönüde istanbula zaten artık 3 yılda bir hatrı sayılır kar yağıyor. Eğer bunuda yaparlarsa 5 yılda bir en fazla 3 cm kar ya görürüz ya görmeyiz.

Tek mesele kar değil. Bu proje başlı başına doğa katliamı. Bence başka açıklaması yok. Doğaya her türlü zararı olur. Birçok canlı türünün nesli tükenecek.
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 2 Muhteşem
Cevapla
Herkese merhaba bu konuyu açmanız çok yerinde olmuş. Aklımdan  geçmişti hep forumatmosfer bu konuda ne der  diye. Smile Ben sadece şunu belirtmek isterim. Asla doğanın doğal dengesi ile oynanmamalı diye düşünüyorum. Evvela tüm istanbul'u depreme dayanıklı ve hazır hale getirmek gerekiyor. Deprem toplanma alanları yeşil alanları çoğaltmak gerekiyor. Yani kanal istanbul'un şuan konuşulması için bizim dünya kadar olan sorunlarımızı bir çözmemiz gerekmektedir. Ben bu projenin tamamen rant projesi olduğunu düşünüyorum. Tamamen ağababaların servetine servet katacağı, gittikçe araplaşan ülkemizde zengin arapların bizden daha çok işine yarayacağı, alt gelir grubunun ise bundan gram faydalanamayacağı, hatta ve hatta vergi yükü olarak vatandaşa yansıyacağını tahmin ediyorum. Zaten doğa ile oynanmaz er ya da geç intikamını alır. Herkese saygılar.
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 4 Muhteşem
"Kar güzeldir. Güvendiğiniz dağlara yağmadıkça!..."
Cevapla
kanal istanbul = rant istanbul.

Batan ekonomiyi yine betonla kurtarmaya çalışan zihniyetin ürünü bir proje, bunun yanında mahvolacak doğa, içinde çıkılamayacak hala gelecek trafik ve deprem riskide cabası.
7 yıl sürmesi planlanan bu projeyede bu ekonomik tablo ile nasıl finansman bulunacak onu zaten ayrıca merak ediyorum.
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 1 Muhteşem
Cevapla
Konunun açılması iyi olmuş değerlendirme yapmaya değer bir konu daha sıhhatli tespit yapmak için siyasi düşüncelerimizin etkisinden tamamen sıyrılıp her noktada getirdikleri ve götürdükleri ile birlikte meseleye bakmak gerekir ali ne demiş veli ne demişle bir yere varılmaz
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi