HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1224
  • 1225
  • 1226(current)
  • 1227
  • 1228
  • ..
  • 1636
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 46 Oy - Ortalama: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MODEL YORUMLAMA CANLI TAKİP (GFS,ECMWF,UKMO,GEM,JMA)
Kimse üzülmesin...Elbet bir kar alacağız. Sabah güncellemelerin işi bu zaten..Smile
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
.
Gfs paralele bakin derim Istanbulda yagis direk kar olarak basliyo. Soguklar erken girip yagis biraz gec giriyo. Gfs p 11 13 sistemini tutturmustu. Yagis basladigi andan itibaren butun yagisi kar olarak alabikiriz.
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen
3-4-5 ocak için öğlen modelinde ne çıkarsa yüzde 70 çıkanı yaşarız. değişim ihtimali çok az olur artık

Soğuk yağıştan daha önemli yağış bir şekilde olur belki ama soğuk yeterli olmayınca yağmur veya cıvık kar yağdıktan sonra pek anlamı yok. Bu sistem bize ne veriler verdi ne umutlar verdi o yüzden şu an ki modeller hayal kırıklığı geliyor bize. En sevdiğim sistemler hiç umut vermeyip 3-4 gün kala güçlenen sistemler. 17 şubat 2015 sistemiydi yanılmıyorsam ya da 2016 senesiydi karadeniz sistemi iken marmara sistemi oldu inanılmaz dek bantları almıştık ve bakırköy de bile çok güzel örtü oldu.

Bence öğlen modelleri ile biraz düzelme olacak çünkü GFS en kötü senaryoları veriyor ECMWF de biraz daha kötünün iyisi çıkar gibime geliyor. Allahtan hayırlısı.
2 Beğen
"Kar güzeldir. Güvendiğiniz dağlara yağmadıkça!..."
Paralel 5 Ocak anadolu yakası 58 cm kar ?
Bu gönderiye 1 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen
ECMWF Başlasın!
2 Beğen
"Kar güzeldir. Güvendiğiniz dağlara yağmadıkça!..."
Smile 
Gfs 12 ocakta yine balyozu indirmiş. Big Grin
oha

resim
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 1 İnanılmaz 1 Üzgün
Ecmwf ab yi iyon denizinde cikariyor. 96h de istanbul uzerinden geciyor ab. Bizim icin kotu senaryo.
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 2 Üzgün 1 Beğenmedim
bazı forumların artık nasıl cevap vericeğini çok merak ediyorum ? sözüm meclisten dışarı anlamayan adamlara beyaz balina geliyoooooo metreleri hazırlayın  85-87 geliyorrrrrrr. wooooowwwww vay be derken beyaz balina oldu büldüğümüz  hamsi paluğii ..  :Smile gülüyorum  ben böyle şeylere   şimdi yesinler hamsi paluğini :Smile  yazık çok yazık onu bunu eleştirdi diye kovan, sistem kötü oldu demeye bile izin vermeyen kuzey kore misali forumlarında toplasan  10 kişi kalır artık  ha hahahahahahhahahah  :Smile  sizin gibilerin devri bitiyor kardeşimmm . artık beyaz balina belgeseli izlersiniz :Smile hahahahahahahahaha Smile
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 1 Hahaha 6 Beğenmedim
istanbul mu  10 senede  bir yağar. BEKLEME   
(31-12-2018, Saat: 09:21)xmen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bazı forumların artık nasıl cevap vericeğini çok merak ediyorum ? sözüm meclisten dışarı anlamayan adamlara beyaz balina geliyoooooo metreleri hazırlayın  85-87 geliyorrrrrrr. wooooowwwww vay be derken beyaz balina oldu büldüğümüz  hamsi paluğii ..  :Smile gülüyorum  ben böyle şeylere   şimdi yesinler hamsi paluğini :Smile  yazık çok yazık onu bunu eleştirdi diye kovan, sistem kötü oldu demeye bile izin vermeyen kuzey kore misali forumlarında toplasan  10 kişi kalır artık  ha hahahahahahhahahah  :Smile  sizin gibilerin devri bitiyor kardeşimmm . artık beyaz balina belgeseli izlersiniz :Smile hahahahahahahahaha Smile

Burada beyaz balina geliyor woooo diyen olmadı? Kim dediyse gidin ona söyleyin. Burda başka forumların ne dediğini konuşmamıza gerek yok.
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 3 Muhteşem
Herşey yolunda az sabır
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 1 Üzgün

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1224
  • 1225
  • 1226(current)
  • 1227
  • 1228
  • ..
  • 1636
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo ANLIK ECMWF YORUMLAMA CANLI TAKİP Ozan Soyak 3,200 823,880 10-01-2018, Saat: 09:49
Son Yorum: Ümit
  GEM, UKMO, JMA ve Diğer Model Yorumlamaları Ozan Soyak 287 119,673 08-01-2018, Saat: 08:26
Son Yorum: Engin Kara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
34 Ziyaretçi