HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 55
  • 56
  • 57(current)
  • 58
  • 59
  • ..
  • 67
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru-Cevap
(25-01-2016, Saat: 18:13)Doğan Elli Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun Bey bu şekilde gelirse ve kar yağsa bile sahil kesimleri örtü dahi alamaz. Yüz kere test ettik onayladık. İnşallah dediğiniz gibi olur ve geceden başlar.

gece 0 ın altına düşerse diye ümitleniyorum ama bu arada facebook ve twitter çalışıyormu?
İkisi de aktif.. Tayfun Bey yarın için çok heveslenmeyin.. Gündüz sıcaklıklar yüksek olacak.. Gece de başlasa tutsa da yağış kesildiği anda hiç bir şey kalmayacak.. Bakın bu sabaha karşı başlayan yağıştan hiç bir şey kalmadı.. Yine aynısı olur..
Yağmaz yağmaz
(25-01-2016, Saat: 18:20)Doğan Elli Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İkisi de aktif.. Tayfun Bey yarın için çok heveslenmeyin.. Gündüz sıcaklıklar yüksek olacak.. Gece de başlasa tutsa da yağış kesildiği anda hiç bir şey kalmayacak.. Bakın bu sabaha karşı başlayan yağıştan hiç bir şey kalmadı.. Yine aynısı olur..

Doğan Bey 1986 şubatında çok iyi hatırlıyorum, biz Mahmutbey de oturuyorduk, o kış oldukça ılık geçmişti her neyse, Şubat sonları son finali yapmıştı. Ertesi günü Dmi ılık ve yağışlı hava geleceğini yağışların önceleri kar zamanlar kky ve yağmur şeklinde olacağını bildirdi. Sabah 7 gibi bir kar başladı sakin ama lapa lapa her yer bembeyaz oldu o kadar güzeldiki anlatamam. Mahmutbey çok güzel bir yerdi daha çok Yunanistan dan gelen vatandaşlarımız oturuyordu. Özlerinde çok iyi insanlar. Evler o zamanlar 2 şer katlı, bahçede ne yetiştirirsen yetiştir. Istanbul a benzemiyordu.
bakalım ne kadar etkili olacak...
Bu arada yağış akşam devam ederse (ki öyle gözüküyor) yağmura döner.
Yağmaz yağmaz
Doğan Bey, GFS Modelde yağışın girdiği saatle (26 Ocak 13:0)0 Hpa 500 sıcaklığı düşüyor. Kar yağışına bir etkisi olur mu ?
DEK olsaydı olurdu ama bu cephe yağışı.. Pek sanmıyorum.
Yağmaz yağmaz
Zaten bazı lodosa dönmeye başladı bilginiz olsun
yarın rüzgar karayel görünüyor
resim
resim

Bir süredir anlık sıcaklık ölçümlerinde sorun olduğunu düşünüyorum. Aynı bölgede olmasına rağmen AHL ile florya ölçümü nasıl 2 derece fark olabilir ki?
Bir kaç gün önce AHL'de kısa aralıklarla abzurt sıcaklık değişimleri görmüştüm. Muhtemelen bir arıza olmalı.
"Mini Buzul Çağı vardır!!!"  : D

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 55
  • 56
  • 57(current)
  • 58
  • 59
  • ..
  • 67
  • Sonraki