HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2014 GİTMEDEN KAR GELİYOR
Selam dostlar;

Bir önceki yazımda yılbaşında kar ihtimalinin kalmadığını yazmış ancak vade uzun olduğu için risk aldığımı belirtmiştim.
Yılbaşına 2 gün kala kaleme aldığım bu yazıda son durum nedir diye soracak olursanız kar ihtimali var ancak biz adminler bile hala aramızda tartışıyoruz.Öyle sürprizlere gebe bir sistem ki yeni bir 20 ARALIK 2012 Sürprizi de yaratabilir, hüsrana da sebep olabilir.Aslında işin esprisi 23 yıl sonra ilk defa yılbaşına karlı girecek olma ihtimalimize bu kadar yaklaşmış olmamız.
Bugün lodosla başlayan fırtına çoğu kar severin takip ettiği gibi kuzeyli rüzgarlara dönüyor ve heyecanlı bekleyiş başlıyor.Aslına bakarsanız 850 hpa daki soğuma hem yeterli hem değil.Rüzgarın yönü bu sistemin bize olan etkilerini belirleyecek.MGM 30 Aralık salı günkü tahmininde yıldız poyraz bekliyor.Bu şekilde olursa bence İstanbul'un bir çok semti için kar veya örtü pek mümkün olmayacak.Ben kendi tahminimi yine biraz risk alarak sizlerle paylaşmak istiyorum.

30 ARALIK SALI günkü fırtınada;
İstanbul'un kuzey kıyıları ve doğusunda POYRAZ-YILDIZ
Avrupa yakası ve kuzeybatı kıyılarında KARAYEL
Sistem genelinde hakim rüzgarın YILDIZ-KARAYEL olmasını bekliyorum.

Genel anlamda İstanbul'un Avrupa yakasının daha şanslı olduğunu söyleyebilirim.

Bu sistem dediğim gibi hala sürprizlere gebe.Örneğin Çekmece taraflarında örtü olurken Anadolu yakası yağışın kara dönmesini beklemekten çıldırabilir.
Sebebi şu;
sağımızda nispeten ılık,solumuzda ise soğuk hava olacak ve AB'nin konumu çok çok önemli olacak.Modeller her ne kadar konumu gösterse de son saatlere kadar göremeyebiliyor.
Kar görme ihtimali 30 Aralık salı yılbaşı gününe göre daha kuvvetli.

Anadolu yakasında ise Beykoz,Çekmeköy Ümraniye gibi semtler daha şanslı görünüyor ama Şehir geneline baktığımızda Avrupa yakası hele de beklediğim gibi Karayeli arkasına alırsa epey sürpriz yapma potansiyeline sahip.Zira soğuğun merkezi aslında burnumuzun dibinde Balkanlarda sayılır.

Ocak ayının ilk haftası çok soğuk geçmeye namzet.Hele 6 Ocak gibi bir sistem görünüyor ki yılbaşı sisteminden daha beter olmaya aday ama onun içinde 3 ocağı bir bekleyelim bakalım.

Tüm karseverlerin yeni yılını kutlar,2015'te bol bol kar dilerim. Wink
''GULYABANİ VARDIR''
Ben de göremedim sonra düzeldi. Eline sağlık Zafer abi.
Anlıyorum
Zafercim yeni yılda uğur getirir belki :-)
Karlı bir yılbaşı için :-)

Bilmeyenler için açıklama yapayım: İHT sayfamızda (https://www.facebook.com/isthavatahmini) önceki başlıklarda Zafer'le Aralık ayı bitmeden kar yağıp yağmayacağına dair iddaaya girip poker oynar gibi restleşmiştik... Zafer de donuna kadar alacağım demişti...Espri onunla lakalı..

resim
.
(29-12-2014, Saat: 16:36)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Zafercim yeni yılda uğur getirir belki :-)

resim

Sesli güldüm abi Big Grin
Forum Atmosfer

https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
(29-12-2014, Saat: 16:36)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Zafercim yeni yılda uğur getirir belki :-)

resim

Haykırdım Smile
Mühendislik, gelişimdir.
Sağol Serkancım Smile valla ne diyeyim ben bunun altında kalmam Big Grin
''GULYABANİ VARDIR''

resim

İşyerinde kahkaha attım Big Grin Zafer yazı harika..
Alıntı:Genel anlamda İstanbul'un Avrupa yakasının daha şanslı olduğunu söyleyebilirim.

Bu sistem dediğim gibi hala sürprizlere gebe.Örneğin Çekmece taraflarında örtü olurken Anadolu yakası yağışın kara dönmesini beklemekten çıldırabilir.

Yahu bir kere de Anadolu yakası şanslı olacak deseniz. Ben Kamçatka'ya taşınıyorum. Orası hep şanslı.

Bıktım ben bu Anadolu yakasının bahtsızlığından. İnşallah Avrupa yakasında 1 cm Anadolu yakasında 1 metre olur biraz da siz çıldırırsınız. Smile
Ellerine sağlık zafer bey Wink
(29-12-2014, Saat: 16:36)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Zafercim yeni yılda uğur getirir belki :-)

resim
Ahahaaa koptum Serkan abi :-)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TARİHİ SOĞUKLAR VE KAR YAĞIŞI GELİYOR Zafer Yüce 3 4,454 12-01-2015, Saat: 03:49
Son Yorum: Orçun Bostancı
Video 2014 KAR GÖREMEDEN BİTİYOR Zafer Yüce 11 8,024 23-12-2014, Saat: 22:15
Son Yorum: Sistemci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi