HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1792
  • 1793
  • 1794(current)
  • 1795
  • 1796
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
(23-08-2019, Saat: 15:28)Typhoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 23 ağustos sadece eylül ayına 8 gün var nasıl oluyorda ECMWF de 1 aylık tahmininde sıcak göstermiş çok saçma ötesi. Arkadaşlar size zahmet olacak ama çünkü ağzınızdan zorla laf alıyoruz şu ACCU nun asya tahminini yayınlarmısınız? Burda 3 4 arkadaşımızı görebiliyorum. CFS nin Eylül tahmini ne kadar saçma ise ECMWF de o kadar saçma.

Bildiğim kadarıyla daha yayınlanmadı Typhoon bey. Bulan varsa 2019-2020 sonbahar kış tahmini başlığına atsın da yorumlayalım.
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 5 Muhteşem
.
(23-08-2019, Saat: 18:49)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(23-08-2019, Saat: 15:28)Typhoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 23 ağustos sadece eylül ayına 8 gün var nasıl oluyorda ECMWF de 1 aylık tahmininde sıcak göstermiş çok saçma ötesi. Arkadaşlar size zahmet olacak ama çünkü ağzınızdan zorla laf alıyoruz şu ACCU nun asya tahminini yayınlarmısınız? Burda 3 4 arkadaşımızı görebiliyorum. CFS nin Eylül tahmini ne kadar saçma ise ECMWF de o kadar saçma.

Bildiğim kadarıyla daha yayınlanmadı Typhoon bey. Bulan varsa 2019-2020 sonbahar kış tahmini başlığına atsın da yorumlayalım.

Typhoon beySmile)))
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Hahaha
Yarın bugünki gibi olabilir, parçalı bulutlu ancak bu bulutlar kuzey doğudan gelen hızlı bulutlar. Gece 23 yada 24 derece olabilir yarın gündüz saatleride 28-29 derece. Ha kış olsaydı kışın bu bulutlar hafif çisenti bırakırdı. Bu bulutlar o türden; arkadaşlar idda etmiyorum ancak beklentim yağışlı hava gelinceye dek sıcaklıklar 28 29 derecelerde olabilir kuzeyli rüzgarlar eşlik eder ama görülen nemden bunalıcağız. Bugün öğlen Termometre Bakırköy meydana 28-29 dereceleri gösteriyordu.
4 Beğen
  • Yarindan itibaren sicakliklar 1 eylule kadar kademe kademe dusucek ruzgar poyrazdan ara ara sert.
  • 1 eylul 10 eylul arasi yine sicakliklar artip sonrasi , 9-10 eylul gibi serinleme ve yagislarin gelecegi bir doneme girecegimizi dusunuyorum

resim
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 2 Muhteşem
(25-08-2019, Saat: 16:19)Ümit Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
  • Yarindan itibaren sicakliklar 1 eylule kadar kademe kademe dusucek ruzgar poyrazdan ara ara sert.
  • 1 eylul 10 eylul arasi yine sicakliklar artip sonrasi , 9-10 eylul gibi serinleme ve yagislarin gelecegi bir doneme girecegimizi dusunuyorum

resim

Gerçekten yaz mevsimi sıktı ümit abi o kadar günden sonra serinleyecekse tam serinlesin
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen
Memleketten geldim 1400 rakımdan. Kuru hava, sıcak olsa bile bunaltmıyor. Zaten bu aralar Doğu Karadeniz yağışlı. Bulutlar falan geziniyor, manzara enfes. En son gelmeden çekim yaptım zaten time lapse.. Şu kış çabuk gelse de İstanbul'un esas mevsimi yani yakışan mevsimini yaşayalım. Kar fırtınalı bir 2020 kışı...
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
7 Beğen 2 Muhteşem 1 Hahaha
Anlıyorum
30 Ağustos Cuma günü serinleme olacağı söyleniyor , bu serinleme yağmur getirecek mi ?
4 Beğen
Information 
Şerif bey  29 ağustosta kapıdağ yarımadası , yalova-gebze-sakarya civarı bazı konvektif aktiviteler görüleribilir, 30 ağustosta istanbulda bu dediğim hadise var ancak şuan çisentiden öteye geçemeyecek gibi duruyor, tabiki bu tip yağışları ve gücünü öngörmek çok zor, ancak oluşum esnasında radar takibi yapmak gerekli.
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen 4 Muhteşem
İstanbul'da bir sonra ki yağış Eylül'ün 6-7 si gibi olacak görünüyor.. Resim yüklemesi yapamadım.
4 Beğen
Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır.
Information 
Günaydin,

Yukarida da yazdim eylule daha girmedik, ancak eylul ilk yari sakin gecmeye aday, 15 eylulden once elle tutulur bir hava olayi gorunmuyor, eylul 2ci yari hem yagis hem soguma acisindan hareketli gecebilir, ekimde ise sert soguk ataklar alacagimizi dusunuyorum

resim
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 4 Muhteşem

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1792
  • 1793
  • 1794(current)
  • 1795
  • 1796
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 14,388 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 37,226 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 48,297 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
45 Ziyaretçi