Forum Atmosfer - Türkiye'nin Hava Durumu Forumu
2019 KIŞ TAHMİNİ - Baskı Önizleme

+- Forum Atmosfer - Türkiye'nin Hava Durumu Forumu (https://www.forumatmosfer.com)
+-- Forum: KAR TAHMİNİ ve HAVA TAHMİNLERİ (https://www.forumatmosfer.com/forum-kar-tahmini-ve-hava-tahminleri)
+--- Forum: MEVSİMLİK HAVA TAHMİNLERİ (https://www.forumatmosfer.com/forum-mevsimlik-hava-tahminleri)
+---- Forum: 2018 YILI MEVSİMLİK HAVA TAHMİNLERİ (https://www.forumatmosfer.com/forum-2018-yili-mevsimlik-hava-tahminleri)
+---- Konu Başlığı: 2019 KIŞ TAHMİNİ (/konu-2019-kis-tahmini.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: 2019 KIŞ TAHMİNİ - HAVA_DURUMU - 23-10-2018

Kayak merkezlerinde kar yağabilir diyorlar
Merkezlerde kar durumu nasıl acaba???

Cvp: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Serkan Sezenoğlu - 23-10-2018

(23-10-2018, Saat: 11:35)HAVA_DURUMU Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kayak merkezlerinde kar yağabilir diyorlar
Merkezlerde kar durumu nasıl acaba???

Ana sayfada Kayak merkezleri hava durumu konusu var. Orada ülkemizdeki tüm kayak merkezlerinin 5 günlük hava durumu, ayrı ayrı bütün merkezlerin ilk yorumunda her daim güncel

http://www.forumatmosfer.com/forum-kayak-merkezleri-hava-ve-kar-tahmini

Cvp: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Zafer Yüce - 23-10-2018

Serkancım geçen sene de Santiago'nun sıcak kasım soğuk kış mı demek? isimli yazısını paylaşmıştın,ben de yine bununla ilgili bir yazı yazmıştım.Şimdi üzerinden 1 sene geçtiği için arayamadım fakat diyeceğim şu; bu tez daha geçen kış patladı.Sıcak kasım gayette sıcak bir kış geçirtti bize.Ben bu tarz bağlantılardan bir yere varılacağını düşünmüyorum açıkçası.Önümüzde ki kasıma bakarsak en az 1 hafta belki 10 gün mevsim normallerinin üzerinde gideceğiz gibi bir görüntü var.Şimdi Kerim denen arkadaş eski kışlardan sonbaharlardan falan bahsetmiş,eskiden 29 Ekimler bazen ama 10 kasımlar neredeyse her zaman soğuk ve yağışlı geçerdi.Bir süre önce üzerimize yerleşen YB nedeniyle moral bozulmaması gerektiğini,Kasım,Aralıkta bunu yaşasak daha kötü olacağını yazmıştım eh şimdi Kasımda da bir benzerini yaşayacağız gibi görünüyor.Daha sen geçen gün yazdın polar vortex çok uzağa kaçtı kasım ayı bile kaybedilebilir diye.Bunları moral bozmak için yazmıyorum fakat geçen sene ki gibi olacaksa sıcak kasım o zaman sıcak kış olarak niye devam etmesin?
Şimdi burada bir parantez açacağım.Accuweather Avrupa kış tahmininde kışın 2. yarısında doğu Avrupa'nın sert kış koşulları altına girebileceğini yazmıştı.Bu bağlamda coğrafyamızda da belki kışın 2 yarısı sert geçebilir.Daha Kasım ayına bile girmemişken boş yere şimdiden moral bozmaya gerek yok.Zaten kış mevsiminin 2. yarısının sert geçtiği yıllar unutulmaz kışlar olmuştur bizde.

Cvp: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Serkan Sezenoğlu - 23-10-2018

(23-10-2018, Saat: 22:36)Zafer Yüce Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Serkancım geçen sene de Santiago'nun sıcak kasım soğuk kış mı demek? isimli yazısını paylaşmıştın,ben de yine bununla ilgili bir yazı yazmıştım.Şimdi üzerinden 1 sene geçtiği için arayamadım fakat diyeceğim şu; bu tez daha geçen kış patladı.Sıcak kasım gayette sıcak bir kış geçirtti bize.Ben bu tarz bağlantılardan bir yere varılacağını düşünmüyorum açıkçası.Önümüzde ki kasıma bakarsak en az 1 hafta belki 10 gün mevsim normallerinin üzerinde gideceğiz gibi bir görüntü var.Şimdi Kerim denen arkadaş eski kışlardan sonbaharlardan falan bahsetmiş,eskiden 29 Ekimler bazen ama 10 kasımlar neredeyse her zaman soğuk ve yağışlı geçerdi.Bir süre önce üzerimize yerleşen YB nedeniyle moral bozulmaması gerektiğini,Kasım,Aralıkta bunu yaşasak daha kötü olacağını yazmıştım eh şimdi Kasımda da bir benzerini yaşayacağız gibi görünüyor.Daha sen geçen gün yazdın polar vortex çok uzağa kaçtı kasım ayı bile kaybedilebilir diye.Bunları moral bozmak için yazmıyorum fakat geçen sene ki gibi olacaksa sıcak kasım o zaman sıcak kış olarak niye devam etmesin?
Şimdi burada bir parantez açacağım.Accuweather Avrupa kış tahmininde kışın 2. yarısında doğu Avrupa'nın sert kış koşulları altına girebileceğini yazmıştı.Bu bağlamda coğrafyamızda da belki kışın 2 yarısı sert geçebilir.Daha Kasım ayına bile girmemişken boş yere şimdiden moral bozmaya gerek yok.Zaten kış mevsiminin 2. yarısının sert geçtiği yıllar unutulmaz kışlar olmuştur bizde.

Ben de zaten bunlardan bişey çıkmaz dedim, bi yargıya varamayız dedim,bunlar boş işler dedim. Sanırım sadece resimlerine baktın yazımın Smile

Bu arada ağzımdan aldın, bir sonraki sistem ihtimali 10 kasım gibi görünüyor.

Cvp: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Engin Kara - 23-10-2018

Aynen Serkan hocam, geçen gün Hakan hocama sormuştum sinoptik lehimize işlerse güzel sistem alırız demişti. Oda 10 kasım olmasın... cokiyi oley

RE: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Tahminkolik - 24-10-2018

hocam bi konuda anlamadıgımız nokta var. hersey aleyhımıze. artık son senelerde yasanan kış sezonlarında ki sinoptıkleri geçmiş yıllara dayanak bulmak zor. küresel ısınmanın küresel iklim değişikliğinin bir nevi tetikleri bu durumlar. peki ülkemızde cok eskılerden ve yakın tarıhe kadar ne kadar tropıkal fırtınalar yasanmıski? son sezonlarda sıkca rastlıyoru bu olaylara . eskisi gibi de tahminler tutarlı değil artık.

özetlersek artık; sıcak kasım ya da soguk kasım ne olmuşki yani? ben ekimde yaşadıgım kentte kar gördüm. ve o kış sıcak gecmisti. şimdide soguk ekım sıcak kış mı demelıyım. küresel ısınma diyorduk. biz bu küresel ısınmanın insanoğlu olarak eseriyiz..

Cvp: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Ümit - 24-10-2018

soğuklar amerika kıtasına kaydı avrupanın üzeri boşalıyor, bu yüzden 10 gün tırt.

resim

Bence şuan olan havalar olması gerektiği gibi 3 yıldır doğru düzgün kış yaşamadığımız için kasım ayında arzular şelale oldu ancak 15 aralık 15 mart arası bizim coğrafyamızın  kış tarihleri bunun öncesi sıcak-soğuk atakları normal karşılanmalı. Gelelim umitweather kış tahminine: Ben bu kış için umutluyum azorun konumu ve sibirya ile güzel sistemler alabiliriz. Yaz oldukça serin geçti bunun etkisi kışında olacaktır. Coğrafyamız için iyi bir kış bekliyorum, kasım sonu aralık başı soğuk ataklar gelmeye başlayacaktır, ilk kar yağışını aralık 15den sonra görebiliriz, Şuan beklediğimiz sadece yağış olmalı, bu sistem batı için kötü olsada doğu bölgeler iyi yağış alacak.Olmasını beklediğim sinoptik şu şekilde

resim

Son olarak harp marp gibi saçmalık ve akıl bilimden uzaklaşanlar için harika bir insandan harika bir söz:

resim

RE: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Ömer99 - 25-10-2018

Amerikaya soguk daldi her zamanki gibi uzun sue beklicez yine bence.

RE: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Uğurcan Aksoy - 29-10-2018

Videolu tahmin bugün mü gelecek?

Cvp: 2019 KIŞ TAHMİNİ - Serkan Sezenoğlu - 29-10-2018

(29-10-2018, Saat: 14:12)Uğurcan Aksoy Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Videolu tahmin bugün mü gelecek?

Yükleyebilirsem bu akşam ya da yarın yayınlarız. Dün Orçun'la doğada çok güzel bir çekim yaptık. Bence harika oldu.