HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 43
  • 44
  • 45(current)
  • 46
  • 47
  • ..
  • 67
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru-Cevap
Beyler pazar günü istanbuldan Araba ile Samsuna gitmeyi düşünüyorum. Yol boyunca kar durumu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Bilhassa Bolu hakkında.
(18-01-2016, Saat: 16:52)Murtaza Gaffur Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Beyler pazar günü istanbuldan Araba ile Samsuna gitmeyi düşünüyorum. Yol boyunca kar durumu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Bilhassa Bolu  hakkında.

Tam gününe denk getirmişsiniz. Batı ve Orta Karadeniz sahili boyunca etkili kar yağışı olası görünüyor.
Mühendislik, gelişimdir.
ankara için de hava bir türlü soğuyamadı.. halen 5-6 derece..hatta yer yer üstü dereceler.. hava soğuduğunda yağış kümelerimiz hala olacak mı ankara için??? yoksa çok cılız hafif serpintilerle bir sistem daha erimiş mi olacak??
(18-01-2016, Saat: 16:38)çernezyom Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Her soğuk akımın denizi biraz daha soğuttuğunu varsayarsak, ocaktaki bu soğuk havalar şubatta alacağımız dekleri zayıflatırmı ?

Bunun önemli bir etkisi olduğuna inanmıyorum çünkü:

Kural 1: DEK oluşması için 850 hpA sıcaklığı ile deniz suyu sıcaklığı arasında minimum 13 derece fark olması grekli.

850 hPA'da -9, -10 falan girdiğinde, bu fark zaten rahat rahat karşılanıyor. Evet belli bir noktaya kadar daha fazla fark = daha güçlü kütle, ama öte yandan Karadeniz'in soğuk olması, yıldız veya poyraz anında denizin ılımanlaştırıcı etkisini de azaltır. Yani bir yerden aldığını diğer bir yerden geri veriyor diyelim. Artısı eksisi ne olur, çok detaylı hesaplamalara girer, bizi aşar ama dediğim gibi bundan ziyade rüzgarın yönü şiddeti daha önemli bir faktördür.
Ankara için gelişmeleri iç Anadolu tahmin sayfasına yazmıştım bir kaç saat önce.
Abilerim meteorolojinin radrindan baktifim kadr karabugun ustunde hicbisi yok istanbulun yazisini goremiyorum yesillikten bu yesillik ne zaman karabugude kapatir yani ne zaman baslar bu kar 3.sorusum ama cok merakliyim (merkez için)
(18-01-2016, Saat: 17:14)Fatih Şen (Ergün) Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ankara için gelişmeleri iç Anadolu tahmin sayfasına yazmıştım bir kaç saat önce.

teşekkür ederim, hemen bakıyorum..syg.
(18-01-2016, Saat: 17:17)kerem234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Abilerim meteorolojinin radrindan baktifim kadr karabugun ustunde hicbisi yok istanbulun yazisini goremiyorum yesillikten bu yesillik ne zaman karabugude kapatir yani ne zaman baslar bu kar 3.sorusum ama cok merakliyim (merkez için)

Bizde farkındayız heyecanının. Bazen bizi de yanıltabiliyor atmosfer. Bu akşam geçte olsa başlamasını öngörüyorum yağış haritalarına bakarak konuşuyoruz bizde yapacağımız bişey yok beklemekten başka değil mi ? Smile
İyi günler.Forumun çok sıkı takipçisiyim, yazmasam da her yazılanı okumaya çalışıyorum.Ancak şu kar yağışı başlayınca istanbul için ana konuyu kapatmanız başka yerlere yöneltmenizden memnun değilim.Ana konuda daha iyi takip edebiliyorum açıkçası, benim gibi düşünenler olduğunu umuyorum.Diğer başlıklara isteyen gene girsin yazsın.okusun ama ana başlık kapanmasın benim isteğim budur.Tahminci arkadaşların emeklerine sağlık.Daha iyi sistemler görmek dileğiyle iyi günler Smile
fatih zonguldak ta gece kar yağmaya başlarmı

en güzel mevsimdir kış,tabi görebilene 

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 43
  • 44
  • 45(current)
  • 46
  • 47
  • ..
  • 67
  • Sonraki 

Hızlı Menü: