HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ADALET İSTİYORUM HAKİM BEY !.. SONU İDAM OLAN !...
Heart 
ADALET İSTİYORUM HAKİM BEY !.. SONU İDAM OLAN !..

resim


Aslında kaç gündür, kaç kez elim klavyeye gitti, kilitlendim , yazamadım birşey...Tam yazacam , boğazım düğümleniyor, bunu yapan şerefsizlerle aynı cins olduğumuzdan midem bulanıyor, bu sapık alçaklar üzerinde nirvanaya ulaşıp ele geçiren erkeklik hormonlarımızdan nefret eder oluyorum !..

Bu sapık gibiler ve bu sapık zihniyet maalesef ki hep varlığını sürdürecek bu ülkede...
En azından kadına şiddete karşı uygulanan cezalar arttırılsa da biraz da olsa vicdanlar rahatlasa...Sonraki olaylar için bir milat, bir kelebek etkisi, bir caydırıcığı olsa ...


resim

Erkek çocuğu yetiştiren ailelerin de kendilerini sorgulamaları gerekiyor. Nerede hata yaptık yada nerede hata yapıyoruz bu çocukları büyütürken diye!..


resim
Kadınlar, sesinizi çıkarın. Korkmayın. Her erkek tacizci değil, her erkek sizin peşinizde değil. Emin olun, siz sesinizi çıkardığınızda biz size daha çok destek vereceğiz. Hemcinsiniz olup "Şimdi susun" diyenlere aldırmayın, siz onları susturun.


resim
Cevapla
Yazacak çok fazla şey yok,çünkü kelimeler kifayetsiz kalıyor.İdam çözüm değil bence abi,aynı şeyleri onlar da yaşamalı.Başımız sağolsun.
Cevapla
(17-02-2015, Saat: 09:40)Hakan Solbudak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yazacak çok fazla şey yok,çünkü kelimeler kifayetsiz kalıyor.İdam çözüm değil bence abi,aynı şeyleri onlar da yaşamalı.Başımız sağolsun.

Serkan bey ,

Forum Atmosfer yönetimi olarak , konuya gösterdiğiniz hassasiyet için çok teşekkür ederim.
Facebook sayfamda paylaştığım yazımı buraya aynen aktarıyorum ...

Bu yaşıma kadar ,idam cezasına sürekli karşı çıktım !
Fakat ülkemizin geldiği " içler acısı " durumu görünce , maalesef toplumumuzun " medeni ülkeler " seviyesine gelmesinin " uzun " seneler alacağını düşünüyorum.
Toplumun bilinçlenmesi İÇİN , " anacığının diz kapağından " tahrik !!! olmaması için , ciddi bir eğitim atılımına ihtiyaç var .Ama bu süreç uzun ......
İşte bu uzun süreçte , bir daha Özgecan 'ların bu tür " sapıklığa " kurban gitmemesi için , caydırıcılık anlamında ;
İDAM CEZASININ GERİ GELMESİNİ İSTİYORUM ...
BU UTANÇ , HEPİMİZİN !!!
Cevapla
Evet kelimeler düğümleniyor. Özgecan kardeşimizin ailesi ve Yakınlarına Allah sabır versin Allah cennetine kavuştursun. Bunu yapan ne olduğu belli olmayanlar. Aynı yaptıkları gibi cezalandırılmalı idam hafif kalır. !!!
Cevapla
Benim de birkaç defa elim klavyeye gitti, yazamadım. Bu ülke, bu insanlar nereye gidiyor? Ne olacak bu işin sonu? Bu pislik kafa yapısını temizlemek için idam da çözüm değil (bkz. idam cezası uygulanan ülkeler) ama suçluların en az mağdurun çektiği acıları çekecek kadar ağır şekilde cezalandırılması lazım. Böyle olayların bir daha yaşanmaması için hepimize görev düşüyor ama en başta devlet büyükleri, siyasi figürler, halkı yönlendirebilme kapasitesi olan medyatik insanlar üzerine düşeni yapmalı. Bizde ise malesef yangına körükle gitme söz konusu. Böyle bir durumda 100 kişi doğru davransa, 1 kişi yanlış bir şey söylese o 1 kişi diğer 100 kişinin çabalarını boşa çıkarır ve malesef o 1 kişi her olayda mutlaka çıkıyor.

Ne diyeyim, geleceğe yönelik hiçbir düzelme umudum yok.
Cevapla
Allah kardeşimizin mekanını cennet eylesin yakınlarına sabır ihsan eylesin.
''Kalp deniz,dil kıyıdır.Denizde ne varsa kıyıya o vurur..''  Hz. Mevlana
Cevapla
Allah rahmet eylesin. diyecek çok şey var ama hiçbirşey yok...Şu var ki kadını erkeğin önüne geçirmeyen  baskılarla eve hapsetmek isteyen. cani ruhlu erkeklere güç veren bakış ideoloji bilinçlerin temizlenmesi şart.son yıllarda bu tarz olayların kadına şiddetın artmasının sebepleri araştırılarak soruna odaklı çözümlerin getirlmesi şart. Oğullarımızı  kadına saygılı, sevgılı ahlaklı. kızlarımızı aklı başında güçlü ayakları üstunde duran bireyler. En önemlisi  beden sağlığına dikkat ettğimiz kadar ruh sağlığına da özen gostererek evlat yetiştirmek gerektiğine inanıyorum.. mekanı cennet ruhu şad olsun yawrumuzun..
Cevapla
Eğitim, eğitim, eğitim..
Malesef başka çıkar yolu yok bunun.. Ailesine Allah sabır versin, mekanı cennet olsun kardeşimizin..
Cevapla
Bu konuda bir kadın olarak yazmak istediğim çok şey varken, benim de elim gitmedi... Ne acı ki şu anda bile şiddete uğrayan birçok kadın var ... İdamın çözüm olup olmadığından emin değilim ama en ağır cezalar verilmesi konusunda hemfikirim... Böyle insanların aramızda dolaştığın bilmek acı veriyo ... 2 erkek annesiyim ve onları en iyi şekilde büyütmeye çalışıyorum... Ve inanın kız ya da erkek farketmiyor aynı korkuları duymakta ... Eğitim çok önemli ancak ne olursa olsun sevgi çok önemli... Sevmeyi öğrenen bir çocuk , birçok aksaklığın üstesinden gelecektir... Birbirimizi kadın erkek değil insan olarak görmeyi öğrenmeliyiz... Bu şartlarda bu zihniyeti çürütmek çok zor da olsa, ne kadın ne erkek  hiç kimsenin yaşam hakkı elinden alınmamalıdır... Bu hakkı kendinde gören zihniyetlere de en ağır cezalar uygulanmalıdır...
Sevgili kızım ne emeklerle büyüdün sen... Ne hayallerin vardı gelecek adına... Hiç yakışmadı bu ölüm sana ... Bebeğim rahat uyu ... Bu dünyada yapışamazsam yakalarına , öbür dünyada hesap soracağım hepimiz adına...
İstikbal Göklerdedir
Cevapla
Şenay Hanım özellikle tebrik ederim anlayışınızdan ötürü zira bu tür olaylarda kadınların yaptığı kendini soyutlama ve "bu ülkede erkek olmak vardı" tarzı yorumlardan da aşırı rahatsız oluyorum. Mesela siyah giyme eylemi neden sadece kadınlar arasında yapılıyor? Kime mesaj vereceksin? Zaten çalıştığın işyerindeki erkek de büyük ihtimal seninle aynı veya en azından yakın kafada. O yüzden eylemi hep beraber yapıp dışarıya mesaj vermek daha doğru bence.

Bir erkek olarak ben de mutsuzum. En başta kız babasıyım ama öyle olmasaydı da farketmezdi. Bu ülkenin herhangi bir yerinde herhangi tanımadığım bir kadına yapılmış kötülüğü kendime yapılmış sayarım. O yüzden bırakın biz de paylaşalım acınızı. Ayrıca tecavüz olmasa da erkekler olarak biz de bu cinnet toplumunda her gün sonu ölümle bitebilecek risklerle karşı karşıyayız.
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi