HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ALÇAKLAR KURAK ve YÜKSEKLER ÇOK YAĞIŞLI SAĞANAK SEVGİLER..
-Babil tanrılarının haberi dahi yoktu kardanadamların sessiz çığlıklarından-

Ağaçların tomurcuklanıp meyveye döndüğü, kelebeklerin kozalarından çıktığı, kırların papatyalarla bezendiği ve havaların ısınmaya başladığı zamanları bir çok insan şüphesiz çok sever. Yenilenmenin temsili olan baharla birlikte umutlar yeşerirken yeni bir iş, yeni bir şehir ve yeni bir aşk hülyası ile yaşama tutunmaya çalışır insanoğlu. Madalyonun öteki yüzünde ise bizler gibi kış mevsimi ve soğuk havalardan haz eden insanlar için bahar demek, uzunca bir süre karlı günlere vedanın hüznüdür. Doğa her kış mevsiminde kuzey yarımkürede gelinliğini giyerek dolaşırken, Kanada'nın vadilerinden orta Asya'nın düzlüklerine saçar simlerini..
Monotonluktan sıkılan doğaya aşık her şehir insanı için kar yağışı sürekli olarak işe gittiği caddelerin, sevgilisiyle el ele dolaştığı sokakların, delişmen gençlik enerjisiyle kosturdugu okul bahçesinin bir anda farklı bir dünyaya bürünmesinin beyninde yarattığı mekan değişikliği algısı sonucu mutlu olmasıdır. Tabi her mutluluk sonsuz değildir adı üzerinde mevsimler bir döngü halinde sürekli tekrarlar durur (orta enlemlerde)
Kışın yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlayıp baharın yaklaştığı dönemlerde doğa ana çıkarıp asar gelinliğini, bir genç kızın umutlarını sevdiği adamın evindeki duvara çivilemesi gibi..
Öpersiniz köpük köpük denizleri göz çukurlarında taşıyan poyraz kokulu sevgiliyi, bir sonraki mevsim yeniden görüşmek umuduyla.
Geriye fotoğraflardaki mutlu anılar ve erimesin diye buzluğa koyduğunuz kartopuyla başbaşa kalırsınız.

"Sudan sebepler
kardanadamı hayattan ısıtıyordu
ve binlercesi intihar etti bu şehirde
haberiniz yok tabi
bilmezsiniz güneşi, mevsimlere şikayetimi"

Tüm mevsimlerinizin bembeyaz geçmesi dileklerimle.
Lâl, vaveyla..
Orçun BOSTANCI
WhatsApp grubumuz yoktur
Cevapla
Hüzünlendirdin be kardeş, tam da sonbahar resimlerini yüklerken...

"Kışın yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlayıp baharın yaklaştığı dönemlerde doğa ana çıkarıp asar gelinliğini, bir genç kızın umutlarını sevdiği adamın evindeki duvara çivilemesi gibi..
Öpersiniz köpük köpük denizleri göz çukurlarında taşıyan poyraz kokulu sevgiliyi, bir sonraki mevsim yeniden görüşmek umuduyla.
Geriye fotoğraflardaki mutlu anılar ve erimesin diye buzluğa koyduğunuz kartopuyla başbaşa kalırsınız."


Baharı yaşamadan kışa kavuşamayız. Şu dört mevsimin dolu dolu yaşandığı coğrafyada, her mevsimin renklerinden haz almaya bakın....beyazın yeri ayrı olsada...
Cevapla
Bu son bahar olmasın, bu bahar son olmasın abi.
Işık ve sevgiyle
WhatsApp grubumuz yoktur
Cevapla
Baharın ardında bir güzellik daha vardır. Kimine göre içini ısıtan bir güneş, kimine göre ise düşlerini süsleyen beyaz bir gelinlik. Baharını sen seç. İlkbahar mı sonbahar mı? Her şey tadında güzel. Yüreğine sağlık abi...
Anlıyorum
Cevapla
Düşlerimiz her zaman bembeyaz Tayfun'um Smile
WhatsApp grubumuz yoktur
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi