HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Değişen döngü
Hepimizin gözü İstanbul gibi sahil şehirlerinde kar yapacak sistemde.Bugünlerde bırakın Türkiye'yi,Avrupa'da dahi kar yapacak bir basınç deseni yok.

Beklentilerin aksine pozitif Nao ile geçiyor günlerimiz,fakat Ao Nao'nun aksine nötr civarlarında olduğu için Azor Akdeniz çanağını çok fazla kaplamıyor ve zayıf soğuk kaçakları sayesinde Akdeniz'de troflar ve alçak basınçlar oluşuyor.Bu sayede Nao'da ki pozitif eğilime rağmen güzel yağışlar alıyoruz.

Bugünlerde pozitif seyir izleyen Nao endeksi sebebiyle Azor yüksek basıncı yeterince kuzeye yükselemiyor,Portekiz açıklarında hakimiyetini sürdürüyor.Fakat endeks senaryolarına göre önümüzdeki hafta sonuna doğru Nao da Ao da nötre doğru meylediyor.Bu Azor'un daha yukarı enlemlere doğru tırmanmaya başlayacağı ve buna bağlı olarak Polar vorteks'i Avrupa içlerine doğru taşıyacağına dalalet.

18-19'u gibi Batı Avrupa'da havalar soğumaya başlayacak,20'sinden sonra da ülkemiz bundan nasibini alacak gibi.İlk etapta 22-23'ü gibi bir sistem gelecek gibi görünüyor.Fakat Nao ve Ao yeterince negatife inemediği için soğukların merkezi yukarı enlemlerde kalacak gibi.Yani 22-23'ü gibi gelen sistemin çok etkili bir sistem olacağını düşünmüyorum.Daha uzun vadede endekslerin negatife meyletme ihtimali olduğu için yılın son günlerinde daha sert bir sistemin gelme ihtimalinden bahsedebiliriz.Fakat senaryolarda ciddi bir kararsızlık olduğu için bunlar sadece ihtimalden ibaret.Değişimleri buradan aktaracağım.

Saygılarımla...
Cevapla
Döngünün bir yerde kırılması gerekiyor. Ama ne zaman olacak bakalım. Dört gözle bekliyoruz... Aralık sonu için işaretler var ama hala belirsizlik söz konusu...
KRAL
Cevapla
Endeksler ay sonunu her ne kadar desteklersede belirsizlik hala söz konusu diyagramlarda da belirsizlik sürüyor bekleyip göreceğiz (Mevla neylerse güzel eyler)
Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez.
Cevapla
Dönücem ben sana :-)
Cevapla
(13-12-2014, Saat: 19:20)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dönücem ben sana :-)

Oooo tamamdır o zaman abi Smile
Cevapla
Hakanım benim bildiğim tek döngü var 2007 ve sonrası alıştığımız muhteşem kış sinoptikleri bak bir tane atayım süper hatıra olarak saklarsın kardeşim benim Smile
resim
Cevapla
(14-12-2014, Saat: 12:51)Sistemci Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hakanım benim bildiğim tek döngü var 2007 ve sonrası alıştığımız muhteşem kış sinoptikleri bak bir tane atayım süper hatıra olarak saklarsın kardeşim benim Smile
resim

22 Aralık 2014 milattır Sedat abi Smile
Cevapla
Hakan'a katılıyorum.Aralık 22-23 kar olmaz...Yılın son günleri belki karcık Sedat'ımın deyimiyle...
''GULYABANİ VARDIR''
Cevapla
Hepinizi Saygı ile Selamlıyorum Üstadlar Smile 23 Aralıkta kar var Wink
Forum Atmosfer
                             
          https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi