HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRAMVAY PROBLEMİ
Kış beklediğimiz gibi geçmeyince, haliyle oyalanacak şeyler arıyoruz modelleri beklerken veya kar hayalleri görürken. 

Aşağıdaki videoyu müsait olduğunuzda mutlaka izleyin, hatta altındaki yorumlara da bakın. 

Hikaye ve sonundaki soru bir yana, içinde şuna benzer sorular da var, mesela bi aracın şoförüsünüz ve iki yol var, birinde 5 kişi, diğerinde 1 kişi duruyor ve freniniz patladı, hangi taraftan geçersiniz? Ancak o sırada 5 kişi kırmızı ışıkta geçiyor, diğer 1 kişi ise nizami olanı yapıp yeşil ışıkta geçiyor. Veya yine zorunda kalsanız 1 kişiyi mi yoksa 100 kişiyi mi öldürmeyi seçerdiniz? Ama ya o bir kişi çocuğunuzsa gibi sorular.. 

Tercihlerimiz, bunlar hakkında anket ve araştırma sonuçları ve bunlardan çıkaracağımız sonuçlar, azınlığın karşısında her zaman çoğunluğu korumanın doğru olup olmadığı, gelecek zamanlarda bizim adımıza karar vermek durumunda kalacak robotik davranışların etik veya vicdani yönden seçimlerinin ne yönde olacağı, kendi payımıza alacağımız dersler ve sorgulayacağımız şeyler, hayatta önemli bir seçim yapmak zorunda kaldığımızda davranışımız ne şekilde olur ve muhakeme etmemiz gereken durumlar adına güzel bir video. Paylaşmak istedim. 

Aslında hava üzerine bir forum olmasak, bu konudan tartışma ve görüşler adına bayağı bir ekmek çıkar ancak, sağolsun adminlerimiz havayı bile yorumlamaya girmiyor foruma Sad

Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
7 Beğen 1 Muhteşem 1 İnanılmaz 1 Üzgün
.
Cevapla
Serkan kardeşim ,

Paylaşım için teşekkürler ...

Bazen " zor " kararlar vermek gerekebiliyor ...
Bu gönderiye 1 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Muhteşem
"Eğer Bir Gün Benim Sözlerim Bilimle Ters Düşerse Bilimi Seçin''
                    Mustafa Kemal Atatürk
Cevapla
Açıkçası sorular bana saçma geldi. yapay zeka, aracın kime çarpacağına karar vermekten ziyade çarpmasını engellemek veya engelleyemiyorsa bile şiddetini azaltmak üzerine kurgulanıyor. Yalnız videonun sonu sorulardan çok daha fazla etkileyiciydi. Beklemediğim yerden vurdu Sad
Bu gönderiye 1 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Muhteşem
Cevapla
Kırmızı ışıkta geçen 5 kişi ye çarpmak daha iyi olabilir. Cunki bi daha kırmızı da geçmezler hem ben carpmasam başkası çarpar. Hiç birine çarpmak istemem ama insan mecbur kalırsa her şeyi yapabilir.
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi